Latviski   |   По-русски
 
Preses relīze: Zeltu iegūst BIB, Privatbank paliek bez medaļām
Автор: Futbola Turnīru Asociācija , дата: 26.2.2012

Preses relīze: Zeltu iegūst BIB, Privatbank paliek bez medaļām Aizvadītajā svētdienā, 26.februārī, noslēdzās tradicionālais Latvijas komercbanku un citu finanšu struktūru futzāla turnīrs. Pēdējā kārtā ar 5:1 pieveicot Rietumu bankas vienību, zelta medaļas nodrošināja Baltic International Bank vīri. Savukārt Privatbank ar 3:5 piekāpās Citadele banka, pirmo reizi paliekot bez medaļām.

Pirms pēdējās kārtas uz čempionu titulu pretendēja piecas vienības, uz vietu trijniekā - pat sešas. Intriga kā vēl nekad! Turklāt medaļu sadalījums lielā mērā izšķīrās to pretendentu savstarpējos mačos: Baltic International Bank (BIB) pret Rietumu banku un Privatbank pret Citadele banka.

Bet nedaudz iepriekš Swedbank ar 17:0(!) sagrāva pastarīšu Baltikums Bank, uz brīdi izvirzoties turnīra tabulas otrajā pozīcijā un, neatkarīgi no atlikušo spēļu iznākumiem, garantējot sev medaļu komplektu. Šajā mačā ar pieciem gūtiem vārtiem izcēlās Leons Mednis, tādējādi nodrošinot sev pirmo pozīciju cīņā par labākā bombardiera balvu, bet "pokeru" sasniedza Oļegs Kravčenko.

Pirmajā no divām izšķirošajām cīņām BIB ar 5:1 itin pārliecinoši pārspēja Rietumu bankas vienību, līdz ar to nodrošinot sev čempionu titulu. Savukārt "rietumnieki" turnīru noslēdza sestajā vietā.

Pienāca kārta laukumā doties Privatbank un Citadele banka komandām. Situācija bija visnotaļ intriģējoša - cīņai noslēdzoties neizšķirti bija ļoti iespējams, ka četrām komandām, vēl arī Swedbank un ABLV (reti kurš šaubījās, ka "aizkrauklieši" pārspēs DNB Bank vienību), būtu pa 16 punktiem. Tādā gadījumā turnīra organizatoriem būtu jāpēta papildus rādītāji. Ņemot vērā, ka Swedbank un ABLV ceļi turnīra gaitā tā arī nekrustojās, nāktos skatīties nākamo papildus rādītāju - kopējo uzvaru skaitu. Pa trim būtu visām minētajām komandām, izņemot Privatbank. Nāktos pētīt kopējo vārtu attiecību. Un te nu, pēc fantastiskās uzvaras pēdējā mačā, priekšrocība būtu Swedbank, savukārt Citadele ieņemtu "tikai" trešo vietu. Viss šis "piņķeris" nodrošināja, ka pēdējā mačā gan Citadeles, gan Privatbank vīri cīnījās tikai un vienīgi par uzvaru, savukārt kvēlākie neižķirta atbalstītāji bija Swedbank spēlētāji.

Pirmie vadībā, jau pirmajā minūtē, pēc Konstantīna Klimenko precīza sitiena, izvirzījās Privatbank futbolisti, bet Citadele ar Aleksandra Smirnova un Aleksandra Viskuba pūlēm vēl līdz pārtraukumam ne vien panāca izlīdzinājumu, bet arī pārņēma vadību.

Otrā puslaika pirmajā minūtē Vitālijs Politajevs atjaunoja "status quo", taču tad trīs vārtus pēc kārtas guva "citadelieši", astoņas minūtes līdz mača beigām nodrošinot komfortablo 5:2 pārsvaru.

Nelielas cerības Privatbank atgriezās 38.minūtē, kad pēc K.Klimenko raidījuma rezultāta starpība saruka līdz 3:5, tomēr vairāk vārti šajā mačā netika gūti, kas nozīmēja, ka Citadele banka izcīnījusi vicečempionu titulu.

Pirms pēdējā mača, kurā tikās ABLV un DNB bankas vienības, saglabājās teorētiska cīņa par trešo vietu. Lai apsteigtu Swedbank, "aizkraukliešiem" pretinieki bija jāpārspēj ar 28(!) vārtu pārsvaru. Ņemot vērā, ka DNB komanda nebūt nebija turnīra "peramie zēni", šāds iznākums nebija reāls. Beigu beigās uzvara ar rezultātu 3:1 ABLV komandai deva ceturto vietu, bet vairākkārtējie čempionāta uzvarētāji Privatbank pirmo reizi palika bez medaļām - piektā vieta.

Jau pieminējām, ka par čempionāta rezultatīvāko spēlētāju ar 20 precīziem sitieniem kļuva "Swedbank" uzbrukuma līderis L.Mednis. Par četriem mazāk Aleksejam Bezpalovam (DNB Bank), vēl par diviem - V.Politajevam (Privatbank).

Vēsture

Gads Kom. sk. 1.vieta 2.vieta 3.vieta
2005 12 Parex BIB Multibanka
2006 14 Multibanka Parex BIB
2007 16 BIB Parex Multibanka
2008 20 BIB Privatbank Parex
2009 18 Parex Ernst&Young Privatbank (ĀK) / BIB
2010 14 Privatbank (ĀK) / BIB Parex GE Money
2011 12 Privatbank (ĀK) / BIB Citadele Rietumu banka
2012 12 BIB Citadele Swedbank

Партнёры

Участники