Latviski   |   По-русски

“ABLV Bank” otro gadu pēc kārtas izcīna zeltu
Autors: Futbola Turnīru Asociācija , datums: 2.3.2016

“ABLV Bank” otro gadu pēc kārtas izcīna zeltu “ABLV Bank” komanda otro gadu pēc kārtas izcīnījusi zelta medaļas Latvijas komercbanku un citu finanšu struktūru telpu futbola čempionātā. Kaldinot septīto panākumu pēc kārtas pār “Rietumu banka” vienību svētdien Rīgas 15. vidusskolā notikušajā turnīra priekšpēdējās kārtas mačā, “ABLV Bank” nodrošināja sev punktu izteiksmes ziņā pietiekamu atstatumu no tuvākajām sekotājām sacensību kopvērtējuma tabulā.

Izšķirošo pārsvaru topošā čempione panāca jau pirmā puslaika ietvaros, gūstot trīs bezatbildes vārtus – pa reizei precīzi sita Maksims Firsovs, Aleksejs Bespalovs un Aleksandrs Voitenoks. Tikai mača priekšpēdējā minūtē Vladimirs Čžou “Rietumu banka” vienības labā vienus vārtus atguva, taču vairāk rezultāts nemainījās – ar rezultātu 3:1 triumfēja “ABLV Bank”, otro sezonu pēc kārtas nopelnot vērtīgākā cēlmetāla godalgas.

Tādējādi “ABLV Bank” kļuva par piekto dalībnieci sacensību pastāvēšanas vēsturē, kurai vismaz divas reizes izdevies uzvarēt regulārajā čempionātā – līdz šim to bija iespējušas arī “Latvijas Banka”, “Parex Banka”, “Privatbank” un “Baltic International Bank” (BIB). Turklāt, ja šīs sezonas čempione triumfēs arī pēdējās kārtas spēlē, tai izdosies atkārtot “Privatbank” iespaidīgo 2014. gada bilanci, kad pēdējā uzvarēja pilnīgi visus astoņus turnīra mačus.

Joprojām spraiga spēkošanās gaidāma cīņā par sudraba medaļām. Šeit pagaidām labākās izredzes var lolot 15 punktus izcīnījušās BIB un “Swedbank”, kuras savas tuvākās konkurentes – “Privatbank” un “Rietumu banka” – apsteidz par diviem punktiem. Abas galvenās pretendentes uz otro vietu svētdien guva pārliecinošas uzvaras.

Trīs Sergeja Kotova vārtu guvumi ļāva BIB kaldināt pirmo “sauso” panākumu čempionātā – 8:0 pār “Norvik banka”. Divas reizes uzvarētāju rindās izcēlās Igors Derbakovs un Mihails Nosiks, bet viens precīzs sitiens Dmitrijam Pinčukam.

Savukārt “Swedbank” otrajā puslaikā pilnībā salauza “Ernst&Young” pretestību – ja pēc pirmajām 20 nospēlētajām minūtēm “zviedru” pārsvars bija vien divu vārtu apjomā (2:0), tad cīņas otrajā puslaikā laukumā notika īsta “uguņošana”, komandām kopumā gūstot 11 vārtus un panākumu ar 9:5 svinot “Swedbank”. Pēdējo sastāvā “hat-trick” realizēja uzreiz divi futbolisti, proti, Uvis Ausējs un Oļegs Kravčenko.

Svarīgu uzvaru aizvadītās nedēļas nogalē izcīnīja arī ārpus konkurences startējošā “Privatbank”, tādējādi saglabājot izredzes pacīnīties par pjedestālu. Mačā pret turnīra debitanti “4finance” “Privatbank” bija pārāka ar 6:4, trīs vārtus gūstot Dmitrijam Savinam, kamēr pretinieku rindās “dubli” realizēja gan Kaspars Mīligs, gan Matīss Leitis.

Pēc četru neuzvarētu maču sērijas beidzot pie panākuma izdevās tikt citai sacensību jaunpienācējai “Latvijas pasta banka”, kas ar 4:0 uzveica “DNB banka” un tādējādi pacēlās uz sesto vietu turnīra tabulā. Pa diviem vārtiem uzvarētāju sastāvā guva Sergejs Oleškovs un Deniss Smirnovs.

Tikmēr savu pārliecinošāku panākumu visas sezonas šķērsgriezumā kaldināja “Latvijas Banka”, kas negaidīti viegli ar rezultātu 11:1 sagrāva “Nordea”. Kārtējo reizi spilgti uzbrukuma dotības apliecināja viens no diviem šī brīža regulārā čempionāta rezultatīvākajiem spēlētājiem Dmitrijs Sokolovs (viņam kopumā 15 gūti vārti tāpat kā “ABLV Bank” pārstāvim A.Bespalovam) – viņš guva četrus no savas pārstāvētās vienības vārtiem. Trīs reizes izcēlās Kārlis Vilerts, bet divas – Gatis Gersons.

Neveiksmīga šī sezona turpina izvērsties favorītu lokam allaž pieskaitāmajai “Citadele banka”, kas svētdien samērā negaidīti ar 3:4 atzina turnīra tabulas noslēdzošajā vietā esošās “SEB banka” pārākumu. Turklāt “sebieši”, kuriem šis bija pirmais panākums turnīrā, spēja uzvarēt, spēlējot piecu cilvēku sastāvā bez neviena pieteikta rezervista. “SEB banka” labā pa diviem vārtiem guva Alberts Bārbalis un Sergejs Kaļuznijs, kamēr pretinieku rindās pa reizei precīzi sita Genrihs Peršteins un Kirils Rodins.

Jau šo sestdien, 5. martā, Rīgas Olimpiskajā Sporta centrā (OSC) notiks sacensību kausa izcīņa, bet regulārā čempionāta pēdējā kārta tiks izspēlēta 13. martā turpat Rīgas 15. vidusskolā.