Latvijas futbola federācija  Futbola Turnīru Asociācija  Rīgas Futbola Federacija  
Latvijas pludmales futbola čempionāts 2012
Pēdējo reizi atjaunots: trešdien, 10.oktobrī Kopējais spēļu skaits: 56 (ieplānotas: 0) Kopā iesisti vārti: 487
Ziņas
Par Latvijas čempioniem pludmales futbolā kļūst "Kreiss" futbolisti
Autors: Futbola Turnīru Asociācija, datums: 30.7.2012
Aizvadītās nedēļas nogalē Dzintaru pludmalē notika Latvijas pludmales futbola čempionāta pēdējo divu posmu spēles. Uzvarot trīs mačos no četriem, tostarp 6:2 cīņā ar galvenajiem konkurentiem "Jaunais dinamietis", čempionu titulu nodrošināja "Kreiss", bet sudraba medaļas, pateicoties fantastiskam finiša spurtam - uzvaras piecās pēdējās spēlēs - izcīnīja Ventspils FK "Honda" vienība. Trešo vietu izcīnīja jau pieminētie "jaunie dinamieši".

Pirms pēdējiem diviem posmiem uz čempionu titulu reāli pretendēja trīs komandas - "Jaunais dinamietis" (21 punkti), "Kreiss" (21) un "Skonto" FK (19), bet teorētiskas izredzes saglabāja arī FK "Honda" (15). Turklāt vairākām no tām vēl bija jāspēlē savā starpā.

Kā pirmā no favorītu cīņām bija spēkošanās starp "Kreiss" un "Jauno dinamieti". Pieredzējušākie "Kreiss" vīri saviem oponentiem daudz izredžu nedeva, uzvarot itin pārliecinoši ar rezultātu 6:2, tādējādi arī sperot platu soli pretī augstākā kaluma godalgām.

Kā nākamās laukumā devās vēl viena titula pretendente "Skonto" FK un priekšpēdējā vietā esošā RTU vienība. Neskatoties uz to, ka "skontieši" mača gaitā izvirzījās vadībā 2:1, nedaudz negaidīti uzvaru pēcspēles sitienu sērijā izcīnīja Tehniskās universitātes studenti. Kā izrādījās nedaudz vēlāk, tas bija tikai "Skonto" neveiksmju sākums.

Spēlē starp "TUC/FTA" un FK "Honda" vienībām tika rastas atbildes uz vairākiem jautājumiem:
1) vai ventspilnieki turpinās cīņu par zelta godalgām?
2) vai "TUC/FTA" iesaistīties cīņā par medaļām?

Piepildījās pirmā no divām iespējām - minimālu uzvaru 5:4 guva FK "Honda". Jāpiebilst, ka pēc pirmās trešdaļas rezultāts bija 5:0 ...

Pēc vienas spēles starplaika ventspilniekiem pretī nāca "Skonto" FK. Neskatoties, ka pirmie vārtus, jau mača otrajā minūtē, guva Mihaila Busela padotie, beigu beigās itin pārliecinošu uzvaru - 5:1 - svinēja FK "Honda", līdz ar to arī apsteidzot "Skonto" FK turnīra tabulā.

"Skontieši" zaudēja arī nākamajā cīņā, svētdienas pirmajā mačā ar 2:4 piekāpjoties FC "Raita". Un arī šajā spēlē, līdzīgi kā iepriekšējās divās, "Skonto" FK bija vadībā, tomēr nespēja pārsvaru nosargāt. Lai nu kā, pēc piedzīvotā zaudējuma pērnā gada čempioni praktiski zaudēja cerības uz medaļām, jo, lai tās iegūtu, ne vien pašiem bija jāizcīna uzvara pēdējā mačā pār "Jauno dinamieti" (kas, starp citu, nedaudz vēlāk arī tika izdarīts), bet arī jācer uz konkurentu neveiksmēm citās spēlēs - FK "Honda" bija jāzaudē gan FC "Raita", gan RTU.

Tomēr ventspilnieki turpināja vairāk nekā pārliecinoši, pēdējā posmā izcīnot divas uzvaras ar vairāk kā trīs vārtu starpību - 7:2 pār FC "Raita" un 5:1 pār RTU.

Bet vēl līdz tam tobrīd vēl zelta medaļu pretendenti "Jaunais dinamietis", mača gaitā atrodoties vadībā ar 2:1, spēles pēdējās piecās minūtēs ielaida trīs vārtus, un ar 2:4 piekāpās "TUC/FTA". Šajā brīdī kļuva skaidrs, ka par Latvijas 2012.gada čempioniem pludmales futbolā kļuvuši "Kreiss" futbolisti!

"Jaunais dinamietis" piedzīvoja zaudējumu arī savā pēdējā čempionāta spēlē, ar 3:5 atzīstot "Skonto" FK pārākumu. Tā kā ventspilnieki pirms tam bija pieveikuši FC "Raita", tad kļuva skaidrs, ka "Jaunajam dinamietim" netiks arī sudrabs, bet gan "tikai" bronza.

Neslikts finiša spurts izdevās arī pastarīšiem VBFK, kas uzvarēja trijās no četrām aizvadītās nedēļas nogales spēlēm. Tiesa gan, vairākas no tām bija tādas, kuras pretiniekiem neko neizšķīra - tā "TUC/FTA" vienība (4:1) jau bija nodrošinājusi piekto vietu, bet iespējām pakāpties augstāk, bet "Kreiss" vīri (2:1 pēcspēles sitienu sērijā, 4:4 pēc pamatlaika un pagarinājuma) pirms čempionāta noslēdzošās spēles jau pāris stundas "piemērīja" zelta medaļas.

Aizvadītais čempionāts noteikti uzskatāms par aizraujošāko un intriģējošāko tā vēsturē, to pierāda ne vien cīņa par medaļām līdz pat pēdējai spēļu kārtai, bet to apliecinājuši arī vai visu komandu pārstāvji.

Cīņā par labākā vārtu guvēja balvu ar 33 panākumiem, no kuriem 10 tika gūti aizvadītājā nedēļas nogalē, triumfēja vicečempionu FK "Honda" uzbrukuma līderis Aleksandrs Novožilovs. Par sešiem vārtu guvumiem mazāk Mihailam Buselam ("Skonto" FK), bet tālākajās vietās seko Dmitrijs Jakovļevs (25, "Kreiss"), Mihails Rjumšins (20, FK "Ventspils"), Sergejs Vasiļjevs (19, "Jaunais dinamietis") un Aleksejs Šroms (19, "TUC/FTA").

Korektākās vienības balvu ("fair-play") ieguva "TUC/FTA" komanda, kas 14 mačos nopelnīja tikai vienu(!) dzelteno kartiņu, to pašu - čempionāta pēdējā spēlē pret VBFK. Starp citu, tieši VBFK ir aizvadīto meistarsacīkšu otrā korektākā komanda - trīs dzeltenās kartiņas.

Notiks arī Latvijas kausa izcīņa pludmales futbolā. Tās norise paredzēta 11. un 12.augustā Kuldīgā.
Zibensziņas
Latvijas pludmales futbola izlases galvenais treneris Mihails Busels un LFF Telpu un pludmales futbola komitejas pārstāvis Kaspars Lakševics par un ap pludmales futbolu Latvijas radio 4 20.augusta raidījumā "Sports šodien" (krievu val.) (Windows media player).

Ziņas

Šodien uzsauc

Aktuālais video

Aktuālais foto

Ziņu arhīvsAtbalstītāji: 
© Futbola Turnīru Asociācija 2012, rakstiet fta@fta.lv. Admin