Latvijas futbola federācija  Futbola Turnīru Asociācija  Rīgas Futbola Federacija  
Latvijas pludmales futbola čempionāts 2012
Pēdējo reizi atjaunots: trešdien, 10.oktobrī Kopējais spēļu skaits: 56 (ieplānotas: 0) Kopā iesisti vārti: 487
Ziņas
Latvijas kausu izcīna FK "Honda"
Autors: Futbola Turnīru Asociācija, datums: 13.8.2012
Par Latvijas kausa ieguvējiem pludmales futbolā kļuvuši Ventspils FK "Honda" futbolisti, kas finālā dramatiskā mačā pēcspēles sitienu sērijā pieveica Rīgas RTU vienību.

Kausa izcīņas nolikums paredzēja, ka vispirms visām komandām jāsacenšas apakšgrupās, pēc kā katras apakšgrupas, un tādu pavisam bija četras, divas labākās komandas turpināja cīņu par galveno balvu.

Priekšsacīkstēs lieli pārsteigumi izpalika - visas septiņas Latvijas čempionāta komandas kvalificējās izslēgšanas spēlēm. Pie mazajiem pārsteigumiem pieskaitāmi "Liepājas papīra" uzvara 4:3 pār Latvijas čempionāta bronzas medaļu ieguvējiem "Jaunais dinamietis", kas liepājniekiem ļāva ieņemt pirmo vietu grupā, valsts čempionu "Kreiss" zaudējums 5:6 VBFK, kā arī "Skonto" FK maz pārliecinošā uzvara - 6:5 papildlaikā - pār Ventspils "Depo 14".

No četrām ceturtdaļfinālu cīņām divas aizritēja ļoti aizraujoši. Tā "TUC/FTA" mačā ar VBFK pusotru minūti līdz spēles pamatlaika beigām panāca 1:2, tomēr "izraut" neizšķirtu neizdevās - 1:3, bet "Kreiss" tikai pagarinājumā pieveica "Skonto" FK - 3:2. Pārējos divos ceturtdaļfinālos diemžēl nopietna spēkošanās izpalika: FK "Honda" ar 9:1 sagrāva "Jauno dinamieti", bet RTU ar 14:3 pārspēja "Liepājas papīru". Tā nu, identiski kā pērn, pusfinālos iekļuva A un C grupu komandas.

Pusfinālos spēles, kā jau varēja paredzēt, bija daudz līdzīgākas un intriģējošākas. Lai arī FK "Honda" mačā ar VBFK jau piektajā minūtē panāca 3:0 savā labā, tomēr pretinieki nepadevās un līdz pirmās trešdaļas beigām samazināja rezultāta starpību līdz minimumam 2:3. Otrajā trešdaļā ventspilniekiem izdevās atjaunot trīs vārtu pārsvaru - 5:2 un 6:3, taču ikreiz VBFK vienus vārtus atguva. Beigu beigās tomēr skaistu, bet smagu uzvaru svinēja FK "Honda" - 6:4.

Pirms otrās pusfināla cīņas par spēles favorītiem tika uzskatīti "Kreiss" vīri, taču RTU komanda domāja citādāk. Turklāt "studentiem" padevās pats spēles sākums (sestajā minūtē 2:0), kas mačā starp divām spēkos līdzvērtīgām komandām bieži vien ir izšķirošs faktors. Trešdaļas izskaņā "Kreiss" pievilka līdz 2:3, bet par lūzuma punktu, kā izrādījās nedaudz vēlāk, kļuva Andreja Baumaņa panākums 19.minūtē - 4:2. Ar šādu rezultātu arī noslēdzās otrā pusfināla cīņa.

Fināls izvērtās fināla cienīgs. Jau pieminētais A.Baumanis mača 22.minūtē beidzot atklāja rezultātu, bet Nikolajs Kazačuks septiņas minūtes līdz spēles pamatlaika beigām panāca izlīdzinājumu 1:1. Vairāk vārti no spēles netika gūti ne pamatlaikā, ne pagarinājumā, kas nozīmēja, ka uzvarētāju noskaidrošanai nepieciešami pēcspēles soda sitieni jeb tā skautās "pendeles". Arī tās ritēja dramatiski: pirmo sitienus realizēja abu komandu spēlētāji, kam sekoja kļūdas otrajā sērijā, precīzi trešie piegājieni un kļūdas ceturtajā sērijā. Visbeidzot mača liktenis tika izšķirts vien ar piekto piegājienu, pēc kura līksmot varēja FK "Honda", kas vicečempionu titulam nu pievienoja arī kausa ieguvēju godu. Starp citu - otro reizi trīs gadu laikā.

Gan Latvijas čempionātu, gan kausa izcīņu rīkoja Futbola turnīru asociācija (FTA).

2012.gada Latvijas kausa izcīņas rezultāti

Latvijas kausa ieguvēji un finālisti

2012.g. FK "Honda" (finālā 1:1, 3:2 pēcspēļu sitienu sērijā pret RTU)
2011.g. "Skonto" FK (finālā 5:4 pret "Kreiss")
2010.g. FK "Honda" (finālā 8:6 pret "Dinamo Lat")
2009.g. "VRK/Ludza" (finālā 5:4 pret "Dinamo Lat")
Zibensziņas
Latvijas pludmales futbola izlases galvenais treneris Mihails Busels un LFF Telpu un pludmales futbola komitejas pārstāvis Kaspars Lakševics par un ap pludmales futbolu Latvijas radio 4 20.augusta raidījumā "Sports šodien" (krievu val.) (Windows media player).

Ziņas

Šodien uzsauc

Aktuālais video

Aktuālais foto

Ziņu arhīvsAtbalstītāji: 
© Futbola Turnīru Asociācija 2012, rakstiet fta@fta.lv. Admin