Latvijas futbola federācija  Futbola Turnīru Asociācija  Rīgas Futbola Federacija   По-русски
Latvijas / Rīgas telpu futbola čempionāts 2009./2010.
Pēdējo reizi atjaunots: pirmdien, 12.aprīlī Kopējais spēļu skaits: 506 (ieplānotas: 0) Kopā iesisti vārti: 3783
Ziņas
Par ceturtās līgas uzvarētāju kļūst „ILGA-NP”
Autors: Futbola Turnīru Asociācija, datums: 2.4.2010
Pašā marta nogalē tika izspēlētas Rīgas telpu futbola čempionāta trīs zemāko līgu noslēdzošās spēles. Jau iepriekš informējām, ka divās spēcīgākajās līgās uzvaras laurus plūca attiecīgi „TUC/FTA” un „Rīgas Satiksme”. Tikmēr Ceturtajā līgā pēc spraigas spēkošanās zelta godalgas izcīnīja „ILGA-NP” vienība, otrajā vietā atstājot sīvāko sāncensi „Strong”, bet trešajā pozīcijā Daugmales „Dadzi”.

Līdz ar to šī ziemas telpu futbola sezona ir pilnībā noslēgusies, un atlicis vien patīkamākais un emocionāli saviļņojošākais brīdis visa turnīra ietvaros, proti, laureātu apbalvošana. Labāko komandu un spēlētāju godināšana risināsies jau nākamās nedēļas nogalē, 10.aprīlī klubā „Godvil”, bet jau drīz pēc tam starts tiks dots FTA organizētajiem vasaras turnīriem, kuru ierasti daudzveidīgais klāsts ļaus ikkatrai komandai izvēlēties savam līmenim un specifikai piemērotākās sacensības.

„ILGA-NP” apsteidz „Strong”; bronza tiek daugmaliešiem

Šīs sezonas Rīgas čempionāta Ceturtās līgas sacensību kulminācija tika piedzīvota 27.marta vakarā Iļģuciema vidusskolas telpās. Tieši šeit – mačā starp „ILGA-NP” un „Airtour” vienībām - bija lemts noskaidroties zelta medaļu ieguvējiem. Uzvaras vai neizšķirta gadījumā vērtīgākā cēlmetāla godalgas iegūtu „ILGA-NP”, savukārt „Airtour” triumfa gadījumā par līgas čempioni kļūtu „Strong” vienība, kura jau visas savas spēles bija aizvadījusi un pirms šīs cīņas „ILGA-NP” futbolistus apsteidza par vienu punktu. Jāpiebilst, ka arī „Airtour” komandai ļoti vajadzēja uzvaru, lai tādā veidā paceltos uz trešo vietu C grupas sacensību noslēguma tabulā.

Izšķirošajā spēlē krietni pārāka izrādījās „ILGA-NP”, kas pēc pirmā puslaika sāncenšus pārspēja vēl ar ne tik lielu pārsvaru (3:1), savukārt mača turpinājumā pilnībā „saplosīja” pretinieku aizsardzību, svinot uzvaru ar pārliecinošu gala iznākumu – 9:3. Četrus vārtus uzvarētājiem guva Dmitrijs Ivanovs, savukārt „Airtour” vīrus pat Aleksandra Čapuļa „hat-trick” nespēja glābt no sagrāves piedzīvošanas.

Līdz ar šī mača noslēgšanos kļuva skaidrs, ka Ceturtās līgas zelta medaļas kaklā kārs „ILGA-NP” futbolisti, sudrabs tiks „Strong” vienībai, bet bronza Daugmales „Dadzim”, kas līdz ar „Airtour” neveiksmi noturējās trešajā pozīcijā. Zaudējums minētajā spēlē „Airtour” komandu atbīdīja uz piekto vietu C grupā, jo uz ceturto pozīciju, pateicoties 2:1 uzvarai pār „Husqvarna-PartyBus”, pacēlās „Ūnija”.

Kā ziņots, jau iepriekš septīto pozīciju līgā bija nodrošinājusi D grupas spēcīgākā vienība „Ranners/Gludi LM”, kas turnīru noslēdza ar 6:2 uzvaru pār „Draugiem”. Astotajā vietā ierindojās „Lerona-2”, kas arī tika pie panākuma pēdējā mačā, uzveicot „Barcamania-2” (5:1). Abas minēto cīņu zaudētājas sacensības noslēdza attiecīgi devītajā un desmitajā vietā.

Savukārt E grupā, kur komandas cīnījās par Ceturtās līgas 11.-15.pozīciju, augstāko vietu, pateicoties „Banku Augstskolas” negaidītajam zaudējumam pret vienu no pastarītēm „DUECCI S.R.L.” (3:6), noturēja FK „Alliance”, atstājot „studentus” vienu pozīciju zemāk esošā statusā. 13. vietu jau iepriekš bija nodrošinājusi „AIVA”, bet no pēdējās 14.pozīcijas līdz ar panākumu minētajā spēlē izdevās „izglābties” „DUECCI S.R.L.” vīriem, kuri tādējādi apsteidza FK „S/Mantija” komandu.

Par līgas rezultatīvāko spēlētāju ar 31 vārtu guvumu kļuva Pēteris Treijs no „Ūnijas”, bet uz dalītu otro vietu, pateicoties pēdējā spēlē gūtajam „hat-trick”, pacēlās „Airtour” pārstāvis Aleksandrs Čapulis – gan viņš, gan Agnis Pūpols (Daugmales „Dadzis”) kopumā izdarījuši 24 rezultatīvus sitienus.

Komandu konkurencē visvairāk vārtus guva „Ranners/Gludi LM” vienība, kas sāncenšu vārtsargus pārspēja 111 reizes, savukārt kā korektākā vienība sacensības noslēdza „Barcamania-2”, kas turnīra ietvaros nopelnīja tikai trīs brīdinājumus. Bez noraidījumiem spēja iztikt 13 no 15 Ceturtās līgas dalībniecēm, atskaitot „Banku Augstskolu” un vicečempioni „Strong”.

Zelts šosezon arī „TUC/FTA” un „Rīgas Satiksmei”

Jau pirms nedēļas ziņojām par komandu galīgo izkārtojumu Trešajā līgā, kur bija atlicis aizvadīt vien uz vienas rokas pirkstiem skaitāmas spēles, bet pirms dažām dienām vēstījām par izšķirošajiem notikumiem Otrās līgas čempionātā. Tādēļ, gari neizplūstot, atgādināsim vēlreiz par laureātiem un arī neveiksminiekiem abās minētajās līgās.

Otrās līgas čempionātā vērtīgākā kaluma medaļas ieguva sacensību organizatoru atbalstītā „TUC/FTA” komanda, kurai pirmās vietas izcīnīšanai pilnībā pietika ar neizšķirtu (3:3) 30.marta spēlē ar „Ķekavas novads/AXA” vienību. „Tucieši” tāpat kā sudraba medaļnieki ķekavnieki un trešajā vietā palikušie FK „Reāls” vīri nākamajā sezonā varēs pretendēt uz startu galvaspilsētas mēroga Pirmās līgas sacensībās. Savukārt abām vājākajām Otrās līgas vienībām – „ISMA-2” un „Medical Group DENS” – pamatojoties uz sacensību nolikumu, nākamajā sezonā nāksies startēt vienu līgu zemāk.

Par Otrās līgas rezultatīvāko spēlētāju ar 34 gūtiem vārtiem kļuva ķekavnieks Kristaps Dišlers, 26 vārti Aleksandram Mihailovam no „Jaunolaine” vienības, bet 25 precīzi raidījumi attiecīgi Dmitrija Plukaiša („Jaunolaine”) un Jāņa Kānberga (Baldones „Brigma”) rēķinā.

Visvairāk vārtus – 94 – Otrajā līgā guva „Ķekavas novads/AXA”.

Jau pirms nedēļas vēstījām par „Rīgas Satiksmes” triumfu Trešajā līgā. Šeit, kā jau minēts, otrajā vietā palika „Lerona”, bet trešajā – „Stingrs Pamats”. Kā divas vājākās vienības no Trešās līgas pēc šīs sezonas tiks „atskaitītas” „FC Barcamania” un „Grifs AG”.

Par līgas rezultatīvāko spēlētāju ar 26 gūtajiem vārtiem kļuva Aleksandrs Gavrikovs no čempionvienības „Rīgas Satiksme”, 25 vārtu guvumi Mihailam Bobrovam no „AVANT”, bet 23 – Jevgēņijam Komarņickim no „RTO”. Par rezultatīvāko līgas komandu ar 105 vārtu guvumiem kļuva „Rīgas Satiksme”, bet divas korektākās vienības bija FK „Kadaga” un „Arsenal Riga”, kuru futbolisti nopelnīja tikai pa diviem brīdinājumiem.
Zibensziņas

Ziņas

Šodien uzsauc
Jānis Perlbahs
Jānis Perlbahs

(AIVA)
33

LIVE translācija

lielais attēls

Aktuālais foto

Ziņu arhīvsAtbalstītāji: 
© Futbola Turnīru Asociācija 2009, rakstiet fta@fta.lv. Admin