Latvijas futbola federācija  Futbola Turnīru Asociācija  Rīgas Futbola Federacija   По-русски
Latvijas / Rīgas telpu futbola čempionāts 2011./2012.
Pēdējo reizi atjaunots: piektdien, 31.augustā Kopējais spēļu skaits: 603 (ieplānotas: 0) Kopā iesisti vārti: 4259


Ziņas
„LSPA/LaSport” triumfē arī absolūtajā kopvērtējumā
Autors: Futbola Turnīru Asociācija, datums: 13.2.2012
Aizvadītajā nedēļas nogalē tika izspēlētas divas Rīgas telpu futbola čempionāta Pirmās līgas kārtas, pēc kurām kļuva skaidrs, ka zelta medaļas absolūtajā kopvērtējumā šajā sezonā nodrošinājusi „LSPA/LaSport” vienība. Gūstot panākumus mačos ar „Sportima-Nikars” un „ISMA-2” vienībām, Sporta akadēmijas atbalstītā komanda pirmo reizi pastāvēšanas vēsturē triumfēja Latvijas galvaspilsētas spēcīgākās līgas sacensībās.

Par centrālo maču šajās dienās neapšaubāmi jādēvē „LSPA/LaSport” un pērnās sezonas ceļojošā kausa ieguvējas „Sportima-Nikars” vienības savstarpējais sestdienas duelis. Pirms šīs spēles „studentu” pārsvars pār Latvijas čempiones fārmklubu bija četru punktu apmērā, turklāt pēdējiem piederēja vienas spēles rezerve. Nebija ne mazāko šaubu, ka konkrētās cīņas uzvarētājs spers ļoti platu soli triumfam sacensību kopējā vērtējumā un ar attiecīgu sagatavošanos abas pretinieces arī piegāja minētajam mačam. „Sportima-Nikars” no pamatkomandas šoreiz uzaicināja Aleksandru Žukovu, Romānu Gnutovu un Igoru Dacko, kuri kopā ar Arturu Jerofejevu veidoja „nikariešu” triecienmaiņu. Savukārt „studenti” galveno darba apjomu uzticēja savam vadošajam kvartetam (Andis Dombrovskis, Gatis Zankovskis, Lauris Hincenbergs un Oskars Ikstens), no kura pilnīgi katrs telpu futbolists šajā sezonā bija guvis vismaz desmit vārtus.

Spēles teritoriālais pārsvars visas cīņas garumā neapšaubāmi piederēja „Sportima-Nikars”, sāncenšiem atbildot ar retākiem, bet ļoti asiem un bīstamiem pretuzbrukumiem. Latvijas čempiones fārmklubs pirmais izvirzījās vadībā, kad pēc diagonālas piespēles ar pirmo pieskārienu 15.minūtē bumbu „LSPA/LaSport” „cietoksnī” raidīja A.Jerofejevs. Sporta akadēmijas komanda drīz vien atbildēja ar Oskara Ikstena trāpīgu raidījumu, un pie rezultāta 1:1 abas pretinieces devās atpūtā.

Pēc pārtraukuma mača sportiskais scenārijs nemainījās, bet par pavērsiena punktu kļuva 25.minūtē A.Dombrovska un Jāņa Krasnovska teicami izspēlētā „sieniņa”, pēc kuras pirmais guva vārtus, izvirzot vadībā jau „LSPA/LaSport”. „Sportima-Nikars” drīz vien mainīja vārtsargu pret piekto laukuma spēlētāju un iespieda pretiniekus pavisam dziļi to aizsardzības zonā, taču disciplinētais „studentu” darbs sava „cietokšņa” aizstāvēšanā un vārtsarga Raimonda Ulpes modrība ilgu laiku glāba tos no nepatikšanām. Tikai 39.minūtē I.Dacko ar elegantu un perfekti precīzu sitienu raidīja bumbu pretinieku vārtos, atjaunot rezultātā līdzsvaru, tomēr noteicošais gala vārds jau atkal piederēja „LSPA/LaSport” – pašā cīņas epilogā G.Zankovskis bumbu pavisam neilgi pirms beigu sirēnas paspēja raidīt „Sportima-Nikars” vārtos trešo reizi.

Ja tobrīd „LSPA/LaSport” spēra platu soli pretī triumfam kopējā vērtējumā, tad oficiāli „studenti” šo panākumu sasniedza dienu vēlāk, kad paši ar minimālu 2:1 rezultātu uzveica „ISMA-2”, bet „Sportima-Nikars” piekāpās „Rīnuži-Strong” (0:1). Tādējādi tabulā „LSPA/LaSport” pārsvars pār „nikariešiem” sasniedz jau desmit punktu apjomu.

No pārējām turnīra spēlēm, kuras gan šajās kārtās palika „LSPA/LaSport” komandas panākumu ēnā, jāizceļ citas favorītes „Lerona” vienības panākums duelī ar „ISMA-2” (4:1) un negaidītais neizšķirts ar „RigaPARTYBUS” (1:1). Negaidīti punktus zaudēja arī vēl divas pretendentes cīņā par godalgotajām vietām – „Kreiss”piekāpās pastarītei „TUC/FTA” (1:3), kamēr „Raita” ar 0:5 kapitulēja FREE priekšā.

Sacensību tabulā pāris kārtas pirms turnīra noslēguma, kā minēts, ar 51 punktu līderes godā ir „LSPA/LaSport”, 41 punkts ir „Sportima-Nikars” rīcībā, bet vēl par vietu trijniekā joprojām spēkojas arī „Lerona” (39), „Kreiss” (37) un „Raita” (33). Pat teorētiski godalgotās vietas nevar „aizsniegt” „Rīnuži-Strong” (30), kā arī visas pārējās turnīra dalībnieces, kas ierindojas zemāk – „ISMA-2” (27), „Sportima” (25), FREE (23), „RigaPARTYBUS” (18), „TUC/FTA” (15) un „RTU-Sports” (14).

Vēl joprojām aktīvi risinās cīņa par čempionāta trāpīgākā snaipera godu – līderis ar 20 gūtajiem vārtiem ir Sergejs Starkovs („Rīnuži-Strong”), bet no viņa par diviem vārtu guvumiem atpaliek A.Dombrovskis („LSPA/LaSport”), bet par trim – Romāns Solomevičs („Kreiss”).
Zibensziņas
VIDEO&PHOTO days kalendārs


Ziņas

Šodien uzsauc
Aleksandrs Jubels
Aleksandrs Jubels

(RTU Sports*)
29
Dmitrijs Boženins
Dmitrijs Boženins

(Industrial Steel Group)
42

Aktuālais video

Aktuālais foto

Ziņu arhīvs

Atbalstītāji: 
© Futbola Turnīru Asociācija 2011, rakstiet fta@fta.lv. Admin