Latvijas futbola federācija  Futbola Turnīru Asociācija  Rīgas Futbola Federacija   По-русски
Latvijas / Rīgas telpu futbola čempionāts 2011./2012.
Pēdējo reizi atjaunots: piektdien, 31.augustā Kopējais spēļu skaits: 603 (ieplānotas: 0) Kopā iesisti vārti: 4259


Ziņas
Preses relīze: Medaļnieki noskaidroti
Autors: Futbola Turnīru Asociācija, datums: 19.2.2012
Tik pat kā noslēdzies Rīgas telpu futbola čempionāta Pirmās līgas turnīrs, atlikusi vairs tikai viena spēle, taču tās iznākums nekādi neietekmēs vietu sadalījumu tabulas augšgalā. Citiem vārdiem sakot - visi medaļnieki noskaidroti: zelta medaļas jau priekšlaikus bija nodrošinājusi "LSPA/LaSport" komanda, sudraba godalgas saņems "Sportima-Nikars" (fārmklubs) un "Lerona", bet bronzas medaļas tiks kārtas kaklā "Kreiss" spēlētājiem.

Pirmās līgas pēdējie notikumi izvērtās tik intriģējoši, kā reti kad. Pirms 18. un 19. februāra mačiem uz vietu trijniekā pretendēja četras komandas, nedaudz izdevīgākā pozīcijā atradās viens "Sportima-Nikars" vīri, kas sev bija garantējuši vismaz bronzas medaļas. Taču no otrās pozīcijas Latvijas čempionu fārmklubu, sev labvēlīgas apstākļu sakritības gadījumā, vēl varēja "nostumt" līgas debitanti "Lerona" - pašiem bija jāapspēlē vēl vieni medaļu pretendenti FC "Raita", kā arī jācer uz "Sportima-Nikars" neveiksmēm mačos ar pastarīšiem "RTU Sports" un čempionāta vidusmēra komandu ISMA-2. Iespējams, ka "Lerona" vīri īsti neticēja, ka "nikarieši" var zaudēt RTU "studentiem", un mačā pret FC "Raita" piekāpās ar "sausu" 0:4 (0:2). Kā tas nereti šādās situācijās gadās, "Sportima-Nikars" tomēr pamanījās zaudēt pastarīšiem - Raimondam Nikmanim izceļoties ar "hat-trick", pēdējā vietā esošā "RTU Sports" komanda pārspēja vicelīderus ar rezultātu 3:2 (2:1), turklāt otros vārtus "Sportima-Nikars" guva vien mača pirmspēdējā minūtē, izspēlējot piekto laukuma spēlētāju. Iespējams sudraba medaļas nodrošinājušo "Sportima-Nikars" komandu "iemidzināja" veiksmīgais mača sākums - jau otrajā minūtē rezultātu atklāja Mārtiņš Auziņš.

Lai nu kā, divi augstāk minētie iznākumi nodrošināja intrigu nākamajiem mačiem: "RTU Sports" nedaudz negaidīti atguva cerības čempionāta noslēgumā pakāpties augstāk par pēdējo vietu, savukārt FC "Raita" vēl aktīvāk iesaistījās cīņā par medaļām. Un jāsaka - tik pat kā tās ieguva, bet - "tik pat kā" neskaitās. Proti, dienu vēlāk, 19. februārī, FC "Raita" galvenie konkurenti cīņā par sudraba medaļām "Kreiss" nedaudz negaidīti pazaudēja divus punktus spēlē ar "Sportima", vienību, kurai teorētiski īpašas motivācijas "plēsties" nebija - 3:3 (1:3). Gods un slava "Kreiss" vīriem, kas otrajā puslaikā atspēlējās no nelabvēlīgā 1:3 rezultāta, tomēr domājams, ka, spēlei beidzoties, arī viņiem notrīsēja sirds, jo ļoti reāla kļuva nepatīkamā iespēja otro gadu pēc kārtas čempionāta izskaņā palikt bez medaļām. Nebūtu nekāds lielais pārsteigums, ja FC "Raita" pēdējā mačā pārspētu vēl vienu komandu, kurai nekas daudz neizšķīrās - "Rīnūži-Strong". Taču FC "Raita" savu iespēju neizmantoja - 0:0. Jāpiebilst, ka tas bija pirmais un vienīgais FC "Raita" neizšķirts čempionātā, kā arī pirmais un vienīgais mačs šosezon, kurā netika gūti nevieni vārti.

Līdz ar to "Kreiss" vīri varēja atviegloti uzelpot - bronzas medaļas rokā. Uzvarot "Sportima", starp citu, "Kreiss" būtu ne vien aiztaupījuši sev lieku nervozēšanu, bet arī būtu nodrošinājuši sudraba medaļu komplektu, jo turnīra noslēgumā no vietu augstāk esošās "Lerona" vienības "kreisiešus" šķir tikai viens punkts.

Citās nepieminētajās spēlēs "RigaPartyBus" cīnījās neizšķirti 4:4 (3:2) ar čempioniem "LSPA/LaSport", turklāt tuvāk uzvarai bija tieši "PartyBus" komanda - LSPA vienība pēdējās 11 minūtēs atspēlēja divu vārtu deficītu, "TUC/FTA" ar 5:3 (3:3) pārspēja "Free", tādējādi čempionātu noslēdzot ar trim uzvarām pēc kārtas (uzvarētāju rindās art "hat-trick" izcēlās Ēriks Lebedoks, panākumu veltot savam jaundzimušajam dēlam), bet ISMA-2 piedzīvoja divus zaudējumus: 0:2 (0:1) pret "Rīnūži-Strong" un 2:5 (0:2) pret "Sportima-Nikars".

Pirmās līgas čempionātā atlicis aizvadīt vairs tikai vienu maču - 26.februārī pulksten 21:00 laukumā tiksies "RTU Sports" un "RigaPartyBus" vienības. Intriga garantēta, jo uzvaras gadījumā "RTU Sports" apsteigs ne vien "TUC/FTA", bet arī "PartyBus". Neizšķirta gadījumā RTU vienībai būs vienāds punktu skaits ar "TUC/FTA", bet augstāku vietu, pateicoties labākiem rādītājiem savstarpējās spēlēs (2:1, 1:0), ieņems "oranžie".

Lai arī čempionāts vēl nav noslēdzies, tomēr jau varam apkopot ainu rezultatīvāko spēlētāju sarakstā, un, proti, līderis Sergejs Starkovs ("Rīnūži-Strong") pēdējos divos mačos palika "sausā", tādējādi ļaujot sevi noķert "LSPA/LaSport" uzbrukuma līderim Andim Dobrovskim, kurš "RigaPartyBus" vārtos raidīja divas bumbas. Abi čempionātu noslēdza ar 20 precīziem sitieniem. Par trim mazāk Romānam Solomevičam ("Kreiss"), vēl par diviem - Edijam Ivaško ("Sportima"). Tīri teorētiski līderus var apsteigt kāds no pēdējā mača dalībniekiem, taču tas ir maz ticams, jo, piemēram, "RigaPartyBus" rezultatīvākajam spēlētājam Mihailam Ivanovam šobrīd ir 12 gūti vārti, bet "RTU Sports" labākajam vārtu guvējam Raimondam Nikmanim - tikai seši.

Galā nav arī cīņa par "fair-play" balvu. Čempionātu noslēgušās "TUC/FTA" vienības "kontā" ir 18 soda punkti (pa vienam par katru nopelnīto dzelteno kartiņu), bet "RigaPartyBus" - par vienu mazāk (viena sarkanā kartiņa, kas tiek pielīdzināta trim soda punktiem, kā arī 14 dzeltenās kartiņas). Ja "RigaPartyBus" vīri pēdējā kārtā nopelnīs vienu "sinepju plāksteri", organizatoriem būs krietni vien jāpalauza galva, kam piešķirt balvu. Jebkurā gadījumā, ja pēdējā mačā "PartyBus" spēlētāji nenopelnīs nevienu kartiņu, līdz ar to sezonas noslēguma pasākumā tiks pie reizēm nenovērtētās, bet ļoti respektējamās balvas, uzslavas pelnījuši arī "TUC/FTA" vīri, kas kā vienīgie čempionātu beiguši bez sarkanajām kartiņām.

Rīgas čempionātu rīko Rīgas Futbola federācija (RFF) sadarbībā ar Futbola Turnīru asociāciju (FTA).
Zibensziņas
VIDEO&PHOTO days kalendārs


Ziņas

Šodien uzsauc
Aleksandrs Jubels
Aleksandrs Jubels

(RTU Sports*)
29
Dmitrijs Boženins
Dmitrijs Boženins

(Industrial Steel Group)
42

Aktuālais video

Aktuālais foto

Ziņu arhīvs

Atbalstītāji: 
© Futbola Turnīru Asociācija 2011, rakstiet fta@fta.lv. Admin