Rīgas futbola čempionāts
Pēdējo reizi atjaunots: piektdien, 15.oktobrī Kopējais spēļu skaits: 110 (ieplānotas: 0) Kopā iesisti vārti: 387
Ziņas
Rīgas čempionāts tuvojas ekvatoram
Autors: Futbola Turnīru Asociācija, datums: 6.7.2010
Vēl tikai divas kārtas, un būs sasniegts Rīgas futbola čempionāta ekvators, t.i. - aizvadīts pirmais riņķis. Brīdī, kad lielākā daļa komandu aizvadījušas pa astoņiem mačiem, turnīra līderpozīcijās izvirzījusies "Salaspils" FC , par punktu apsteidzot Rīnūžu vienību, bet par pieciem - "RFS - Flaminko" un BSA.

Uzreiz gan jāsaka, ka pašreizējie turnīra līderi - Salaspils komanda - aizvadījusi par vienu spēli vairāk nekā tuvākie konkurenti, vakar, 5.jūlijā, savā laukumā ar 4:1 itin pārliecinoši pieveicot FC "Rīga". Tieši šis panākums ļāvis salaspiliešiem vismaz uz laiku nostāties turnīra tabulas pirmajā pozīcijā, taču līderu godu var nākties atdot jau 8.jūlijā, kad otrajā vietā esošā Rīnūžu vienība viesosies pie FK "Viesulis" - uzvaras gadījumā "Rīnūži" atgriezīsies līderu godā. Atgriežoties pie vakardienas mača Salaspils stadionā, jāatzīmē mājinieku pussargs Ruslans Ahmetovs, kurš guva kārtējos, desmitos, vārtus, pārliecinoši nostiprinoties čempionāta "snaiperu" saraksta priekšgalā.

Jāpiebilst, ka Salaspils komanda nedaudz negaidīti čempionātu sāka ar diviem zaudējumiem, taču nākamajās septiņās spēlēs ir izcīnījusi sešas uzvaras un reizi cīnījusies neizšķirti - 2:2 ar "RFS - Flaminko".

Apskaužamu stabilitāti turpina demonstrēt arī Rīnūžu vienība - zaudējumam seko trīs uzvaras pēc kārtas. Tā tas bija čempionāta ievadā, tā arī nākamajos četros mačos. Izcīnītās uzvaras pār Mārupes (3:1), FC "Rīga" (4:3) un ārpus konkurences startējošo Latvijas Universitātes (2:0) vienībām izrādījās pietiekami, lai pēc astoņām kārtām atrastos turnīra tabulas otrajā vietā.

Pieminētā "RFS - Flaminko" vienība arīdzan čempionātu sāka mazpārliecinoši - tikai četri punkti pirmajos četros mačos, taču nākamajās četrās spēlēs tika izcīnīti 10 punkti, kas ļāvis vismaz pagaidām ielauzties labāko trijniekā.

Tik pat punktu, cik "RFS - Flaminko" ir arī BSA komandai. Arī "grafiks" teju identisks, kā "flamingiem" - čempionāts sākts ar četriem punktiem četrās spēlēs, kam sekoja 10 punkti nākamajos četros mačos.

Attiecīgi par punktu un par diviem mazāk ir FK "Viesulis" un Latvijas Universitātes vienībām, taču abas aizvadījušas spēli mazāk nekā konkurenti, un uzvaru gadījumā var izstumt "RFS - Flaminko" un BSA no pirmā trijnieka.

Turnīra tabulas otrajā daļā izkārtojušās "Rīgas satiksmes", FC "Rīga" (abām pa deviņiem punktiem) un Mārupes (8) vienības, bet tabulu noslēdz FK "Ādaži" un RFS (abām pa četriem punktiem).

Kā jau minēts, čempionāta rezultatīvāko spēlētāju galvgalī ar 10 panākumiem izvirzījies R.Ahmetovs ("Salaspils" FC), kam ar sešiem panākumiem seko Aleksejs Vasiļjevs, Deniss Asčuks (abi - "Rīnūži"), Sergejs Sovtuss ("RFS - Flaminko") un Valerijs Šabala (FC "Rīga").

Priecē aina cīņā par "fair-play" balvu - līdzšinējās 44 spēlēs parādīta tikai divas sarkanās kartītes - FC "Rīga" aizsargam Artjomam Blohinam un "Rīgas satiksmes" uzbrucējam Vadimam Docenko, kā arī 130 dzeltenās kartītes (vidēji 2,95 spēlē).

Nākamās spēles tiks aizvadītas 7.jūlijā, kad Latvijas Universitātes komanda viesosies Mārupē, bet LU stadionā tiksies abas RFS vienības.

Atgādinām, ka Rīgas čempionāts aizrit Rīgas Futbola federācijas (RFF) paspārnē, un to šosezon pirmo reizi organizē Futbola Turnīru asociācija (FTA). Čempionātā startē 11 vienības, kas ir par trim vairāk nekā pērn, tiesa divas - LU un RFS - piedalās ārpus konkurences. Turnīrā paredzēts aizvadīt divu apļu cīņas, komandām katrai ar katru tiekoties savā un pretinieku laukumā. Plānots, ka čempionāts noslēgsies septembra beigās, bet pēc tam pirmās vietas ieguvējs startēs Latvijas čempionāta 2.līgas reģionālo turnīru uzvarētāju finālturnīrā.
Zibensziņas
Rīgas kausa izcīņas pusfināli:

FK „Viesulis” - BSA (25.septembrī, plkst. 16.00, „Latvenergo” st., (1:1) 8:7)

„RFS-Flaminko” - „Beitar” (2.oktobrī, plkst. 16.00, LU st., 4:1)


Rīgas kausa izcīņas fināls:

„RFS-Flaminko” - FK „Viesulis” (9.oktobrī, plkst. 15.00, LU st., 1:0)

Ziņas

Šodien uzsauc
Kristaps Antonevičs
Kristaps Antonevičs

(Mārupe)
29
Pēteris Lakovskis
Pēteris Lakovskis

(FK Ādaži)
41

Aktuālais video

Aktuālais foto

Ziņu arhīvs

Atbalstītāji: 
© Futbola Turnīru Asociācija 2010, rakstiet fta@fta.lv. Admin