Rīgas futbola čempionāts
Pēdējo reizi atjaunots: piektdien, 15.oktobrī Kopējais spēļu skaits: 110 (ieplānotas: 0) Kopā iesisti vārti: 387
Ziņas
Pirmais aplis tuvu noslēgumam
Autors: Futbola Turnīru Asociācija, datums: 14.7.2010
Arvien straujākus apgriezienus turpina uzņemt Rīgas futbola čempionāts, un patlaban daļa komandu jau aizvadījušas visas pirmā apļa cīņas, kamēr dažām vēl atlicis nospēlēt vienu maču pirms otrā riņķa uzsākšanas. Vadošajās pozīcijās atrodas "Salaspils FC" un "Rīnužu" vienības, bet turpat uz papēžiem cieši min BSA.

Abas līderes šobrīd iekrājušas 19 punktus, taču "Rīnužiem" ir viens mačs rezervē. "Salaspils" futbolisti pēdējās nedēļas ietvaros aizvadīja divas noslēdzošās pirmā apļa spēles, pa reizei uzvarot un zaudējot. Vispirms viņi 5.jūlijā savā laukumā ar rezultātu 4:1 pārspēja FC "Rīga" vienību, divus vārtus gūstot Ruslanam Ahmetovam, kurš ar kopumā desmit rezultatīviem sitieniem atrodas čempionāta rezultatīvāko spēlētāju saraksta priekšgalā. Diametrāli pretējs mačs "salaspiliešiem" izvērtās pēc četrām dienām viesos pret BSA, kur tika piedzīvota bezierunu kapitulācija 1:5, kā rezultātā pārtrūka "Salaspils" vienības septiņu nezaudēto spēļu sērija. Divus vārtus BSA labā guva Vadims Farions.

Tikmēr "Rīnužu" komanda jūlijā aizvadīja vienu spēli, dalot punktus uz pusēm mačā ar FK "Viesulis" vienību. "Rīnužu" futbolisti jau mača 34.minūtē nonāca visnotaļ nepateicīgā situācijā, ielaižot savā "cietoksnī" divas bezatbildes bumbas, bet Romāna Šimanovska 60. un Mihaila Čebotarjova 90.minūtē gūtie vārti ļāva "rīnužniekiem" panākt izlīdzinājumu (2:2). Kā jau minēts, "Rīnužiem" šobrīd līdzīgi kā "Salaspils" vienībai ir 19 punkti, un vismaz viena punkta iegūšanas gadījumā 14.jūlijā paredzētajā mačā pret "RFS-Flaminko" "Rīnuži" pirmo apli noslēgs kā līderi.

Punktu no abām līderēm atpaliek BSA, kas diezgan veiksmīgi aizvadījusi iepriekšējos mačus. Divās no trim pēdējām spēlēm BSA uzvarēja, pārspējot pastarīti FK "Ādaži" (4:1) un "Salaspili" (5:1), bet iepriekšējā cīņā slēdza "miera līgumu" ar LU - 1:1.

Ar 16 punktiem šobrīd ceturtajā vietā Rīgas čempionāta kopvērtējuma tabulā atrodas ārpus konkurences startējošā LU, kas šajā mēnesī aizvadītajās divās spēlēs ieguva četrus no maksimāli iespējamajiem sešiem punktiem. Vispirms Latvijas Universitātes atbalstītā komanda ar 2:1 uzveica "Mārupi", savukārt nākamajā mačā tikai divas minūtes pirms pamatlaika beigām izglābās no zaudējuma spēlē ar BSA - 1:1. Jāpiebilst, ka LU futbolisti no pēdējām piecām spēlēm uzvarējuši tikai vienā.

Aiz iepriekš minētā līderu kvarteta turnīra tabulas turpinājumā izkārtojies vēl viens četrinieks, kas savas lielākās cerības, visticamāk, saistīts ar sacensību otro apli. Pa 14 punktiem šobrīd ir FK "Viesulis" un "RFS-Flaminko" vienībām, 13 punktus izcīnījušas "Rīgas Satiksme", bet desmit - FC "Rīga". Kopvērtējuma noslēdzošajās pozīcijās atrodas "Mārupe" (8 punkti), ārpus konkurences spēlējošā RFS (7) un FK "Ādaži" (4). Jāpiebilst, ka ādažnieki zaudējuši jau sešās turnīra spēlēs pēc kārtas.

Kā jau minēts, čempionāta rezultatīvāko spēlētāju saraksta galvgalī ar desmit vārtu guvumiem atrodas "salaspilietis" R.Ahmetovs, astoņi vārtu guvumi Valerijam Šabalam no FC "Rīga", bet seši - Aleksejam Vasiļjevam un Denisam Aščukam (abi "Rīnuži"), Sergejam Sovtusam (RFS "Flaminko") un Andrejam Agafonovam ("Salaspils" FC).

Atgādinām, ka Rīgas čempionāts aizrit Rīgas Futbola federācijas (RFF) paspārnē, un to šosezon pirmo reizi organizē Futbola Turnīru asociācija (FTA). Čempionātā startē 11 vienības, kas ir par trim vairāk nekā pērn, tiesa divas - LU un RFS - piedalās ārpus konkurences. Turnīrā paredzēts aizvadīt divu apļu cīņas, komandām katrai ar katru tiekoties savā un pretinieku laukumā. Plānots, ka čempionāts noslēgsies septembra beigās, bet pēc tam pirmās vietas ieguvējs startēs Latvijas čempionāta 2.līgas reģionālo turnīru uzvarētāju finālturnīrā.
Zibensziņas
Rīgas kausa izcīņas pusfināli:

FK „Viesulis” - BSA (25.septembrī, plkst. 16.00, „Latvenergo” st., (1:1) 8:7)

„RFS-Flaminko” - „Beitar” (2.oktobrī, plkst. 16.00, LU st., 4:1)


Rīgas kausa izcīņas fināls:

„RFS-Flaminko” - FK „Viesulis” (9.oktobrī, plkst. 15.00, LU st., 1:0)

Ziņas

Šodien uzsauc
Kristaps Antonevičs
Kristaps Antonevičs

(Mārupe)
29
Pēteris Lakovskis
Pēteris Lakovskis

(FK Ādaži)
41

Aktuālais video

Aktuālais foto

Ziņu arhīvs

Atbalstītāji: 
© Futbola Turnīru Asociācija 2010, rakstiet fta@fta.lv. Admin