Rīgas futbola čempionāts
Pēdējo reizi atjaunots: piektdien, 15.oktobrī Kopējais spēļu skaits: 110 (ieplānotas: 0) Kopā iesisti vārti: 387
Ziņas
„Rīnuži” nostiprina vadību čempionātā
Autors: Futbola Turnīru Asociācija, datums: 3.8.2010
Aizvadītās nedēļas laikā vienvadību Rīgas futbola čempionāta sacensību kopvērtējumā izdevās nostiprināt „Rīnužu” komandai, kura uzveica divas no savām sīvākajām konkurentēm turnīra tabulā – BSA un FK „Viesuli”.

Iepriekšējās nedēļas laikā „rīnužnieki” vispirms 28.jūlijā savā laukumā tikās ar BSA vienību un guva uzvaru ar rezultātu 3:0. Ar rezultatīviem sitieniem mājinieku rindās izcēlās Deniss Aščuks, Mihails Čebotarjovs un Dmitrijs Jakovļevs, turklāt jāpiebilst, ka divus no trim vārtiem „Rīnuži” guva pēdējo desmit minūšu laikā. Krietni spraigāk aizritēja „Rīnužu” mačs 2.augustā arīdzan savā laukumā pret FK „Viesuli” – cīņas gaitā mājinieki pamanījās nonākt iedzinēju lomā ar 0:1, tomēr pamanījās ne tikai atjaunot līdzsvaru, bet arī izraut tik nepieciešamo uzvaru – 2:1. Pēc šī panākuma „Rīnuži” ar 28 punktiem nostiprinājušies sacensību kopvērtējuma vadībā, tuvāko sekotāju „Viesulis” vienību apsteidzot par četriem punktiem.

Neraugoties uz piedzīvoto zaudējumu mačā ar čempionāta līderi, „Viesulis” futbolisti pamanījās arī iegūt trīs punktus savā otrajā iepriekšējā nedēļā aizvadītajā cīņā, ar rezultātu 3:1 mājās pārspējot RFS „Flaminko” vīrus. Emocijām pārbagātajā spēlē (tiesnesis kopumā parādīja septiņas dzeltenās un vienu sarkano kartīti!) laukuma saimnieki ieguva 2:0 vadību un, kaut arī sāncenši vienus vārtus atguva, mača noslēgumā paturēja pēdējo vārdu, panākot 3:1. Divkārt uzvarētāju rindās precīzs bija Harijs Kovaļevskis, bet vienu reizi izcēlās Andis Dombrovskis.

Nedaudz negaidītu zaudējumu cieta viena no galvenajām favorītēm „Salaspils”, kas ar 2:3 izbraukumā piekāpās ārpus konkurences spēlējošajai RFS. Mača gaitā „salaspilieši” atradās 2:0 vadībā, taču šo pārsvaru nenoturēja, ielaižot trīs bezatbildes vārtus. Tādējādi uzvaru svinēja RFS komanda, kurai šis bija tikai trešais panākums čempionāta ietvaros. Piedzīvotā zaudējuma dēļ „Salaspils” atkrita uz trešo vietu turnīra kopvērtējumā, palaižot priekšā „Viesuļa” futbolistus.

Iepriekšējās nedēļas ietvaros vēl noteikti jāizceļ ļoti rezultatīvā „Mārupe” un „Rīga” komandu spēle (3:3), kurā „hat-trick” realizēja „rīdzinieku” uzbrukuma „vilcējs” Valērijs Šabala, kurš tādējādi ar kopumā 13 vārtu guvumiem atguva čempionāta trāpīgākā snaipera statusu. Savukārt vēl vienā mačā divi Denisa Putrāna vārti nodrošināja „Mārupes” triumfu duelī pret sacensību pastarīti FK „Ādaži” – 2:1.

Čempionāta kopvērtējuma tabulā, kā jau minēts, ar 28 punktiem vadībā atrodas „Rīnuži”, par četriem punktiem atpaliek „Viesulis”, bet trešajā pozīcijā ar 22 punktiem atrodas „Salaspils”. Turpat netālu izkārtojušās arī „Latvijas Universitāte” ar 20, BSA ar 19 un RFS „Flaminko” ar 17, kamēr FC „Rīga” un „Mārupe” vienībām ir 15 punkti. Noslēdzošajā trijniekā atrodas „Rīgas Satiksme” ar 13, RFS ar 11 un „Ādaži” ar pieciem punktiem.

Spraigi jo spraigi rit cīņa par Rīgas čempionāta rezultatīvākā spēlētāja statusu. Šobrīd līdera godā atrodas V.Šabala („Rīga”) ar 13 vārtu guvumiem, 12 reizes precīzs bijis „salaspilietis” Ruslans Ahmetovs, bet septiņas reizes sāncenšu vārtsargus pārspējuši Sergejs Sovtuss („RFS Flaminko”) un Deniss Aščuks („Rīnuži”).
Zibensziņas
Rīgas kausa izcīņas pusfināli:

FK „Viesulis” - BSA (25.septembrī, plkst. 16.00, „Latvenergo” st., (1:1) 8:7)

„RFS-Flaminko” - „Beitar” (2.oktobrī, plkst. 16.00, LU st., 4:1)


Rīgas kausa izcīņas fināls:

„RFS-Flaminko” - FK „Viesulis” (9.oktobrī, plkst. 15.00, LU st., 1:0)

Ziņas

Šodien uzsauc
Aleksandrs Kļušins
Aleksandrs Kļušins

(Rīgas Satiksme)
51

Aktuālais video

Aktuālais foto

Ziņu arhīvs

Atbalstītāji: 
© Futbola Turnīru Asociācija 2010, rakstiet fta@fta.lv. Admin