Rīgas futbola čempionāts
Pēdējo reizi atjaunots: piektdien, 15.oktobrī Kopējais spēļu skaits: 110 (ieplānotas: 0) Kopā iesisti vārti: 387
Ziņas
„Rīnuži” tuvu zelta medaļu izcīnīšanai
Autors: Futbola Turnīru Asociācija, datums: 7.9.2010
Līdz Rīgas futbola čempionāta noslēgumam palicis nedaudz vairāk par divām nedēļām, un pavisam tuvu atrisinājumam ir arī jautājums par to, kura no komandām septembra vidū kārs kaklā zelta medaļas. Patlaban ļoti tuvu pirmās pozīcijas nosargāšanai atrodas „Rīnužu” futbolisti, kurus teorētiski var apsteigt vēl vienīgi pašreiz otrajā vietā esošā „Salaspils FC" vienība.

„Rīnuži”, kuriem patlaban ir 46 punkti, pārspēja sāncenšus abos pēdējos mačos, tādējādi pagarinot pēc kārtas izcīnīto uzvaru sēriju līdz deviņām. Vispirms 2.septembra mačā pašreizējie turnīra līderi izbraukumā ar 1:0 pieveica „FC Rīga” komandu, vienīgos vārtus viesu labā 26.minūtē gūstot Aleksejam Vasiļjevam. Savukārt 6.septembra spēlē pret Latvijas Universitātes (LU) atbalstīto vienību „Rīnužiem” 2:1 uzvaru nodrošināja sešas minūtes pirms tiesneša beigu svilpes gūtie Mihaila Jankovska vārti.

„Salaspils” futbolisti, kas pēdējo maču turnīra ietvaros aizvadīja 23.augustā pret BSA (2:1), atrodas 12 punktu atstatumā no pirmo vietu ieņemošajiem „Rīnužiem”, taču joprojām saglabā izredzes sacensību finiša taisnē atņemt minētajiem konkurentiem zelta godalgas. Lai to izdarītu, viņiem vispirms ar vismaz divu vārtu pārsvaru jāpieveic „Rīnuži” 10.septembra spēlē, kā arī pēc tam jāuzvar visās trijās atlikušajās cīņās – pret „RFS Flaminko”, „Ādažiem” un FC „Rīgu”.

Tiesa, „Salaspils” joprojām nevar būt pilnībā droša arī par otrās pozīcijas nosargāšanu un arīdzan savu vietu labāko trijniekā. Gadījumā, ja „salaspilieši” atlikušās četras spēles zaudēs, viņus teorētiski var noķert gan šobrīd par četriem punktiem atpaliekošā FK „Viesulis” vienība, gan kāda no sešu punktu atstatumā esošajām vienībām – BSA vai LU -, gan arī „RFS Flaminko”, kas atpaliek par 14 punktiem, taču vēl aizvadīs piecus mačus. FK „Viesulis” futbolisti uzvarējuši divās no trim pēdējām spēlēm, pārspējot BSA (2:1) un FC „Rīga” (3:0) vienības, kā arī nedaudz negaidīti ar 1:2 izbraukumā piekāpjoties vienai no sacensību pastarītēm FK „Ādaži”, kurai šī bija tobrīd tikai otrā uzvara sacensību ietvaros.

BSA vienība cietusi neveiksmes abās pēdējās cīņās, kā jau minēts, piekāpjoties „Viesulim” (1:2) un kapitulējot arīdzan „Rīgas Satiksmes” priekšā (0:3). Tāpat divus zaudējumus piedzīvojusi LU vienība, piekāpjoties gan „Mārupei” (0:1), gan „Rīnužiem” (1:2).

No pirmā piecinieka turnīra tabulā nedaudz nostāk izkārtojušās sešas atlikušās Rīgas čempionāta vienības. Ar 22 punktiem sestajā vietā ierindojas „Mārupe”, kurai uz papēžiem min 20 punktus ieguvušās „RFS Flaminko” un „Rīgas Satiksmes” komandas, 17 punkti ir FC „Rīga” vienībai, bet 12 – FK „Ādažiem” un RFS. Jāpiebilst, ka sacensību kopvērtējumā ilgu laiku pastarītes lomā bijusī „Ādaži” vienība spējusi uzvarēt jau divus mačus pēc kārtas – bez jau minētā panākuma pret „Viesuli” (2:1) ādažnieki lika kapitulēt arī „Rīgas Satiksmei” (3:2).

Ieskatoties rezultatīvāko spēlētāju sarakstā, lielas izmaiņas pēdējo divu nedēļu laikā nav notikušas. Trāpīgākais snaiperis joprojām ir FC „Rīga” pārstāvis Valērijs Šabala ar 14 vārtiem, reizi mazāk sāncenšu vārtsargus pārspējis „salaspilietis” Ruslans Ahmetovs, bet 12 vārti A.Vasiļjevam no „Rīnužiem”.
Zibensziņas
Rīgas kausa izcīņas pusfināli:

FK „Viesulis” - BSA (25.septembrī, plkst. 16.00, „Latvenergo” st., (1:1) 8:7)

„RFS-Flaminko” - „Beitar” (2.oktobrī, plkst. 16.00, LU st., 4:1)


Rīgas kausa izcīņas fināls:

„RFS-Flaminko” - FK „Viesulis” (9.oktobrī, plkst. 15.00, LU st., 1:0)

Ziņas

Šodien uzsauc
Aleksandrs Kļušins
Aleksandrs Kļušins

(Rīgas Satiksme)
51

Aktuālais video

Aktuālais foto

Ziņu arhīvs

Atbalstītāji: 
© Futbola Turnīru Asociācija 2010, rakstiet fta@fta.lv. Admin