Rīgas futbola čempionāts
Pēdējo reizi atjaunots: piektdien, 15.oktobrī Kopējais spēļu skaits: 110 (ieplānotas: 0) Kopā iesisti vārti: 387
Ziņas
„Rīnuži” kļūst par Rīgas čempionāta uzvarētājiem
Autors: Futbola Turnīru Asociācija, datums: 14.9.2010
Par Rīgas futbola čempionāta zelta medaļu ieguvēju priekšlaikus kļuvusi „Rīnužu” komanda, kas savā sacensību noslēdzošajā mačā spēlēja neizšķirti 1:1 ar „Salaspils FC” vienību, tādējādi punktu izteiksmes ziņā kļūstot neaizsniedzama pārējām sāncensēm. Savukārt sacensību otrās un trešās vietas liktenis noskaidrosies „Salaspils” un FK „Viesulis” komandu neklātienes cīņā.

Lai saglabātu teorētiskas izredzes čempionāta kopvērtējumā noķert pašreizējo līderi „Rīnužu” vienību, „Salaspils” futbolistiem 10.septembrī notikušajā mačā savā laukumā pret minēto sāncensi bija obligāti nepieciešama uzvara ar divu vārtu pārsvaru. Tomēr iegūt vēlamo rezultātu „salaspiliešiem” neizdevās. Līdz pat 80.minūtei rezultāts turējās neizšķirts 0:0, bet tad viesus vadībā izvirzīja Romāns Šimanovskis, praktiski pieliekot punktu šīs sezonas galvenajai intrigai saistībā ar čempionāta laureātes noskaidrošanu. „Salaspils” komandai atlikušo desmit minūšu laikā nu jau bija nepieciešams gūt trīs vārtus, lai iegūtu sev nepieciešamo rezultātu, ko tai neizdevās izdarīt. Vienu bumbu laukuma saimnieki gan atspēlēja (precīzs bija Jevgēnijs Ilovaiskis), bet vairāk rezultāts nemainījās, cīņai noslēdzoties neizšķirti 1:1. Tādējādi ar 47 kopumā izcīnītiem punktiem „Rīnuži” nodrošināja Rīgas čempionāta zelta medaļas.

„Salaspils” futbolistu zaudējums 12.septembra spēlē izbraukumā pret RFS „Flaminko” (1:4) nedaudz sarežģīja „salaspiliešu” pozīciju arī cīņā par otro vietu, kas līdz šim šķita pietiekoši stabila. Minētajā mačā vēl 15 minūtes pirms tiesneša beigu svilpes rezultāts vēstīja par neizšķirtu 1:1, ar ko „Salaspils” komandai pietiktu, lai priekšlaikus garantētu otrās vietas nosargāšanu. Tomēr pēdējo 11 minūšu laikā RFS „Flaminko” guva trīs bezatbildes vārtus, izcīnot 4:1 panākumu. Līdz ar to „Salaspils” futbolistiem, kuriem šobrīd kopvērtējuma tabulā ir 35 punkti, nepieciešams atlikušajos mačos pret FC „Rīga” un „Ādažiem” gūt vismaz vienu punktu, lai noturētu aiz sevis FK „Viesuli”, kam ir 33 punkti un pēdējais mačs rezervē pret „Latvijas Universitāti” (LU).

Jāpiebilst, ka FC „Viesulis” futbolisti savos pēdējos mačos pa reizei uzvarēja un zaudēja, vispirms ar 3:0 uzveicot RFS, bet pēc tam ar 1:2 kapitulējot „Rīgas Satiksmes” priekšā.

Pat teorētiski godalgoto vietu trijniekā vairs nevar ielauzties neviena no tabulā zemāk esošajām Rīgas čempionāta dalībniecēm. BSA un LU vienībām (savā starpā 10.septembrī cīnījās neizšķirti 1:1) šobrīd abām ir atlicis aizvadīt vienu maču, un katrai ir pa 29 punktiem „kabatā”, ar 26 punktiem seko savas gaitas Rīgas čempionātā jau noslēgusī „Rīgas Satiksme”, savukārt 23 punkti un vēl trīs mači rezervē šobrīd palikuši RFS „Flaminko”, kas arīdzan augstāk par ceturto pozīciju vairs nevar pacelties.

Kopvērtējuma tabulā ar 22 punktiem tālāk ierindojas „Mārupe”, 20 punkti FC „Rīgai”, kas 11.septembra duelī uzveica pozīciju zemāk esošo FK „Ādaži” vienību. Gan „Ādaži”, gan ārpus konkurences startējošā RFS izcīnījušas pa 12 punktiem, turklāt pēdējā jau aizvadījusi visas čempionāta spēles.

Čempionāta rezultatīvāko spēlētāju sarakstā joprojām bez izmaiņām – pirmajā vietā atrodas FC „Rīga” pārstāvis Valērijs Šabala ar 14 vārtiem, reizi mazāk sāncenšu vārtsargus pārspējis „Salaspils” futbolists Ruslans Ahmetovs, bet 12 vārti Aleksejam Vasiļjevam no „Rīnužiem”.
Zibensziņas
Rīgas kausa izcīņas pusfināli:

FK „Viesulis” - BSA (25.septembrī, plkst. 16.00, „Latvenergo” st., (1:1) 8:7)

„RFS-Flaminko” - „Beitar” (2.oktobrī, plkst. 16.00, LU st., 4:1)


Rīgas kausa izcīņas fināls:

„RFS-Flaminko” - FK „Viesulis” (9.oktobrī, plkst. 15.00, LU st., 1:0)

Ziņas

Šodien uzsauc
Aleksandrs Kļušins
Aleksandrs Kļušins

(Rīgas Satiksme)
51

Aktuālais video

Aktuālais foto

Ziņu arhīvs

Atbalstītāji: 
© Futbola Turnīru Asociācija 2010, rakstiet fta@fta.lv. Admin