Rīgas futbola čempionāts
Pēdējo reizi atjaunots: piektdien, 15.oktobrī Kopējais spēļu skaits: 110 (ieplānotas: 0) Kopā iesisti vārti: 387
Ziņas
Sudraba medaļas nosargā „Salaspils” futbolisti
Autors: Futbola Turnīru Asociācija, datums: 28.9.2010
Aizvadītajā nedēļā tika pielikts punkts Rīgas futbola čempionāta šī gada sezonai. Jau priekšlaikus zelta medaļas bija nodrošinājusi „Rīnužu” komanda, savukārt otro vietu kopvērtējuma tabulā nosargāja „Salaspils” vienība, atstājot aiz sevis FK „Viesulis” futbolistus.

Jau iepriekš vēstījām, ka „Rīnuži” savā pēdējā mačā 10.septembrī cīnījās neizšķirti 1:1 ar „Salaspils” komandu, ar ko pietika, lai „Rīnužu” futbolisti kopvērtējumā kļūtu neaizsniedzami saviem tuvākajiem sāncenšiem. Savukārt „Salaspils” komandai pēc šīs neveiksmes un nākamajā spēlē piedzīvotā zaudējuma pret RFS „Flaminko” (1:4) atlikušajās divās cīņās pret FC „Rīga” un FK „Ādaži” vienībām bija nepieciešams iegūt vismaz punktu, lai nosargātu otro vietu tabulā.

Minēto uzdevumu „salaspilieši” izpildīja ar uzviju, svinot uzvaras abās noslēdzošajās spēlēs. Vispirms „Salaspils” futbolisti 14.septembra mačā ar rezultātu 3:1 izbraukumā uzveica FC „Rīga” vienību, cīņas gaitu praktiski izšķirot pirmās pusstundas laikā, kad laukuma saimnieku vārtos tika ieraidītas trīs bezatbildes bumbas. Savukārt četras dienas vēlāk notikušajā spēlē Ādažos „Salaspils” mājiniekus uzveica ar 4:2 (trīs vārti Maksimam Harkinam), tādējādi iegūstot 41 punktu sacensību kopvērtējumā un nodrošinot sudraba medaļas šīs sezonas Rīgas čempionātā.

Trešajā vietā palika FK „Viesulis” vienība, kas sezonu noslēdza ar negaidīti pārliecinošu zaudējumu mačā pret ārpus konkurences spēlējošo „Latvijas Universitātes” (LU) vienību (2:6). Vēl spēles otrā puslaika vidū LU futbolistiem bija tikai vienu vārtu handikaps (3:2), taču noslēdzošo cīņas 26 minūšu laikā trīs vārtus „studentu” rindās guva Vents Vanags, tādējādi atrisinot jebkādas neskaidrības par spēles uzvarētāju.

Jāpiebilst, ka LU komanda sacensību noslēgumā tikai par punktu atpalika no FK „Viesulis” vienības (attiecīgi 32 pret 33 punktiem), savukārt ar 30 punktiem čempionātu beidza BSA, kas savā pēdējā spēlē slēdza „miera līgumu” ar ādažniekiem (1:1).

Turnīra kopvērtējuma tālākajās pozīcijās ierindojās „RFS Flaminko” ar 29, „Rīgas Satiksme” ar 26 un „Mārupe” ar 25 punktiem, savukārt tabulas lejasgalā čempionātu pabeidza FC „Rīga” (20), „Ādaži” (13) un ārpus konkurences startējusī RFS vienība (12).

Par turnīra labāko snaiperi ar 16 rezultatīviem sitieniem kļuva Sergejs Sovtuss no „RFS Flaminko”, kurš uz pirmo pozīciju pacēlās pēc lieliski aizvadītām divām pēdējām sava kluba spēlēm, kurās viņš kopā guva septiņus (!) vārtus. Savukārt 14 reizes sāncenšu vārtsargus pārspēja Valērijs Šabala (FC „Rīga”) un Ruslans Ahmetovs („Salaspils”). Komandu konkurencē vārtiem bagātākās vienības statusu izpelnījās 53 vārtus guvusī „Salaspils”, kamēr „Fair play” nominācijā nepārspēta palika RFS, kuras futbolistus tiesnešiem čempionāta laikā nācās brīdināt tikai 26 reizes.

Apgriezienus uzņem arī kausa izcīņa

Līdz ar Rīgas čempionāta ieiešanu noslēguma fāzē sākusies arī Latvijas galvaspilsētas kausa izcīņas sacensības, kurā dalību apstiprinājušas septiņas komandas. Pusfinālā automātiski vietu nodrošināja BSA, bet ceturtdaļfinālos „RFS Flaminko” ar 6:0 pieveica 02, „Beitar” ar 5:2 lika kapitulēt „Rīgas Satiksmei”, savukārt „Viesulis” ar 13:0 sagrāva „Riga United” vīrus.

Aizvadītajā nedēļas nogalē notika pirmā Rīgas kausa izcīņas pusfināla cīņa, kur FK „Viesulis” dramatiskā duelī pēc neizšķirti aizvadīta pamatlaika (1:1) „pendeļu” sērijā ar 8:7 pārspēja BSA. Otrajā pusfināla pārī spēkus samēros „RFS Flaminko” un „Beitar”. Kā ziņots, kausa izcīņas uzvarētāju plānots noskaidrot līdz 9.oktobrim – datumam, kad notiks FTA vasaras sezonas noslēguma pasākums.
Zibensziņas
Rīgas kausa izcīņas pusfināli:

FK „Viesulis” - BSA (25.septembrī, plkst. 16.00, „Latvenergo” st., (1:1) 8:7)

„RFS-Flaminko” - „Beitar” (2.oktobrī, plkst. 16.00, LU st., 4:1)


Rīgas kausa izcīņas fināls:

„RFS-Flaminko” - FK „Viesulis” (9.oktobrī, plkst. 15.00, LU st., 1:0)

Ziņas

Šodien uzsauc
Aleksandrs Kļušins
Aleksandrs Kļušins

(Rīgas Satiksme)
51

Aktuālais video

Aktuālais foto

Ziņu arhīvs

Atbalstītāji: 
© Futbola Turnīru Asociācija 2010, rakstiet fta@fta.lv. Admin