Rīgas futbola čempionāts
Pēdējo reizi atjaunots: piektdien, 15.oktobrī Kopējais spēļu skaits: 110 (ieplānotas: 0) Kopā iesisti vārti: 387
Ziņas
Ar divām uzvarām Rīgas čempionātu sāk „Latvijas Universitāte”
Autors: Futbola Turnīru Asociācija, datums: 25.5.2010
Šā gada 16.maijā ar spēli starp turnīra debitantēm FC „Rīga” un BSA starts tika dots šīs sezonas Rīgas futbola čempionātam, kurā piedalās lielākais komandu skaits pēdējo gadu laikā – 11. Sacensību prologs teicams padevies „Latvijas Universitātes” futbolistiem, kuri guvuši uzvaras abās aizvadītajās cīņās un izvirzījušies kopvērtējuma līderpozīcijā. Tiesa, šī komanda turnīrā piedalās ārpus konkurence, jo uz to neattiecas vairāki ierobežojumi saistībā ar Pirmās līgas spēlētāju līdzdalību Rīgas čempionātā.

Šā gada čempionātā piedalās piecas no astoņām pērnās vasaras sacensību dalībniecēm – zelta un sudraba godalgu ieguvējas „RFS Flaminko” un „Rīnūži”, kā arī „Latvijas Universitāte”, FK „Viesulis” un „Rīgas Satiksme”. Klāt nākusi uz jauno futbolistu bāzes veidotā un Latvijas U-17 nacionālās izlases trenera Oļega Blagonadeždina „uzraudzītā” FC „Rīga”, galvaspilsētas telpu futbola čempionāta Pirmās līgas ceturtās vietas ieguvēja BSA, kā arī FK „Ādaži”, Salaspils FC, „Mārupe” un RFS.

Turnīra atklāšanas dienā ar svinīgu uzrunu sacensību dalībniekus un līdzjutējus sveica Rīgas Futbola federācijas (RFF) prezidents Juris Keišs, novēlot visiem futbola entuziastiem interesantu un ražīgu sezonu. Un tieši tāda izvērtās jau pirmā turnīra spēle starp abām sacensību debitantēm. Ja pirmajā puslaikā vārtu guvumi netika sagaidīti, tad nākamajās 45 minūtēs skatītāji kļuva par lieciniekiem četriem abu sāncenšu rezultatīviem sitieniem, kas kopumā ļāva BSA vīriem atklāšanas mačā ar 3:1 uzveikt FC „Rīga”. Divi vārti uzvarētāju rindās Maksimam Seļivončikam.

Līdz pirmdienas, 24.maija, vakaram aizvadītas jau astoņas spēles, un pagaidām turnīru visapņēmīgāk iesākusi pērnās vasaras piektās vietas ieguvēja „Latvijas Universitāte”. „Studenti” turnīra pirmajā mačā ar rezultātu 3:1 pārspēja iepriekšējās sezonas čempioni „RFS Flaminko” (divi vārti Kārlim Vilertam), savukārt pēc nepilnas nedēļas notikušajā nākamajā cīņā ar 2:0 lika kapitulēt arī Salaspils FC vīriem.

Ar simtprocentīgu bilanci čempionātu sākušas arī FK „Ādaži” un FK „Viesulis” vienības, uzvarot savas pirmās spēles. Ādažnieki ar 4:1 sagrāva RFS, kamēr „Viesulis” tikai pašā spēles izskaņā gūto Māra Lipenīša vārtu dēļ spēja ar minimālu 1:0 salauzt sīksto FK „Mārupe” pretestību.

Neraugoties uz zaudējumu pirmajā spēlē, pie punktiem izdevies tikt arī vienai no favorītēm „RFS Flaminko”, kas savā nākamajā „piegājienā” ar 4:0 sagrāva BSA. Tikmēr pērnās vasaras sudraba medaļnieki „Rīnuži” turnīru sāka ar nedaudz negaidītu 2:4 sakāvi cīņā ar „Rīgas Satiksmes” futbolistiem, kuri divas dienas pēc šī panākuma dalīja punktus uz pusēm bezvārtu neizšķirtā pret BSA.

Pirmās turnīra spēles ir aizvadītas, taču izdarīt jelkādus secinājumus ir pāragri, jo visām komandām priekšā grūtas cīņas divu apļu ietvaros līdz pat septembra vidum.
Zibensziņas
Rīgas kausa izcīņas pusfināli:

FK „Viesulis” - BSA (25.septembrī, plkst. 16.00, „Latvenergo” st., (1:1) 8:7)

„RFS-Flaminko” - „Beitar” (2.oktobrī, plkst. 16.00, LU st., 4:1)


Rīgas kausa izcīņas fināls:

„RFS-Flaminko” - FK „Viesulis” (9.oktobrī, plkst. 15.00, LU st., 1:0)

Ziņas

Šodien uzsauc
Kristaps Antonevičs
Kristaps Antonevičs

(Mārupe)
29
Pēteris Lakovskis
Pēteris Lakovskis

(FK Ādaži)
41

Aktuālais video

Aktuālais foto

Ziņu arhīvs

Atbalstītāji: 
© Futbola Turnīru Asociācija 2010, rakstiet fta@fta.lv. Admin