Rīgas futbola čempionāts
Pēdējo reizi atjaunots: piektdien, 15.oktobrī Kopējais spēļu skaits: 110 (ieplānotas: 0) Kopā iesisti vārti: 387
Ziņas
Rīgas čempionātam jauni līderi
Autors: Futbola Turnīru Asociācija, datums: 14.6.2010
Arvien spraigākus apgriezienus uzņem Rīgas futbola čempionāts, kura ietvaros daļa komandu jau pamanījušās aizvadīt pusi no pirmā apļa spēlēm. Kārtējo reizi notikusi līderu maiņa – vadības grožus pārņēmis FK „Viesulis”, kā arī ārpus konkurences startējošā „Latvijas Universitātes” vienība.

Iepriekšējā kalendārā nedēļa ļoti veiksmīga padevās FK „Viesulis” futbolistiem, kuri divu maču laikā ieguva maksimāli iespējamos sešus punktus. Vispirms 7.jūnijā „Viesulis” savā laukumā ar rezultātu 3:1 uzveica „Rīgas Satiksme” komandu, bet jau pēc trim dienām mājas spēlē lika kapitulēt arī FC „Rīga” vienībai – 3:1. Mačā pret Rīgas pašvaldības uzņēmuma atbalstīto komandu „Viesulis” jau 22.minūtē nonāca iedzinēja lomā, tomēr drīz vien Guntars Jundzis spēja panākt izlīdzinājumu, bet otrā puslaika sākumā visu „nokārtoja” Andis Dombrovskis, gūstot vēl divus bezatbildes vārtus. Tikmēr cīņā ar FC „Rīga” „viesuļi” visas trīs reizes sāncenšu vārtsargu pārspēja spēles otrajā puslaikā. Jāpiebilst ka FK „Viesulis” ir pagaidām vismazāk vārtus ielaidusī komanda – sacensību gaitā bumba šīs vienības vārtos ielidojusi tikai vienu reizi.

Otra komanda, kas līdzīgi kā FK „Viesulis” joprojām cīnās bez zaudējumiem un šobrīd ieņem dalītu pirmo vietu punktu izteiksmes ziņā, ir „Latvijas Universitāte”. Iepriekšējā nedēļā „studenti” laukumā devās vienu reizi un svinēja uzvaru spēlē pret FC „Rīga” futbolistiem – 2:1. Izšķirošos uzvaras vārtus LU atbalstītās komandas labā 85.minūtē guva Harijs Toms, bet „rīdzinieki” spēli bija spiesti pabeigt skaitliskajā mazākumā, jo astoņas minūtes pirms pamatlaika beigām sarkano „plāksteri” nopelnīja Artjoms Blohins.

Turpat cieši aizmugurē aiz abām turnīra līderēm sacensību kopvērtējumā ierindojas divas nākamās sekotājas „Salaspils FC” un „Rīnuži”, kuras iekrājušas deviņus punktus. „Salaspilieši” 9.jūnijā viesos ar 2:1 pieveica FK „Mārupe” futbolistus, divus vārtus uzvarētāju labā gūstot Ruslanam Ahmetovam, kurš tādējādi ar pieciem Rīgas čempionāta ietvaros gūtiem vārtiem pacēlās uz otro vietu trāpīgāko snaiperu sarakstā. „Salaspils” komandai pēc sezonas sākumā piedzīvotajiem diviem zaudējumiem šis bija trešais panākums pēc kārtas. Tikmēr vēl nesenie līderi „Rīnuži” cieta neveiksmi izbraukuma duelī pret „RFS”, atzīstot sāncenšu pārākumu ar rezultātu 1:3.

Aizvadītās nedēļas laikā vēl jāizceļ „RFS-Flaminko” 3:0 gūtais panākums pār FK „Ādaži” vienību, BSA četru neuzvarēto spēļu sērijas pārtraukšana (3:0 pret „RFS”), kā arī vienīgais pēdējo septiņu dienu laikā piedzīvotais neizšķirts pārī starp „Rīgas Satiksmi” un „Mārupi” – 2:2.

Kā jau minēts, sacensību kopvērtējumā vadības grožus dala FC „Viesulis” un „Latvijas Universitāte” ar desmit punktiem, par vienu punktu atpaliek „Rīnuži” un „Salaspils FC”, par diviem – BSA un „Mārupe”. Septītajā vietā ar septiņiem punktiem ierindojas „RFS-Flaminko”, pozīciju zemāk atrodas FC „Rīga” (6 punkti), bet čempionāta noslēdzošās vietas pašreiz ieņem „Rīgas Satiksme” (5), FK „Ādaži” (4) un „RFS” (3) vienības.

Turnīra rezultatīvāko spēlētāju saraksta priekšgalā ar sešiem gūtiem vārtiem joprojām atrodas „Rīnužu” pārstāvis A.Vasiļjevs, otrais ir „salaspilietis” R.Ahmetovs ar pieciem rezultatīviem sitieniem, bet četras reizes pretinieku vārtsargus pārspējuši Sergejs Sovtuss no „RFS-Flaminko” un Deniss Aščuks no „Rīnužiem”.
Zibensziņas
Rīgas kausa izcīņas pusfināli:

FK „Viesulis” - BSA (25.septembrī, plkst. 16.00, „Latvenergo” st., (1:1) 8:7)

„RFS-Flaminko” - „Beitar” (2.oktobrī, plkst. 16.00, LU st., 4:1)


Rīgas kausa izcīņas fināls:

„RFS-Flaminko” - FK „Viesulis” (9.oktobrī, plkst. 15.00, LU st., 1:0)

Ziņas

Šodien uzsauc
Kristaps Antonevičs
Kristaps Antonevičs

(Mārupe)
29
Pēteris Lakovskis
Pēteris Lakovskis

(FK Ādaži)
41

Aktuālais video

Aktuālais foto

Ziņu arhīvs

Atbalstītāji: 
© Futbola Turnīru Asociācija 2010, rakstiet fta@fta.lv. Admin