Rīgas futbola čempionāts
Pēdējo reizi atjaunots: piektdien, 15.oktobrī Kopējais spēļu skaits: 110 (ieplānotas: 0) Kopā iesisti vārti: 387
Ziņas
Vadošās pozīcijas pārņem „Salaspils FC” un „Rīnuži”
Autors: Futbola Turnīru Asociācija, datums: 22.6.2010
Noslēgumam tuvojas Rīgas futbola čempionāta pirmā apļa izspēle, un sacensību ietvaros notikusi nu jau kārtējā līderu maiņa. Parādot veiksmīgu sniegumu iepriekšējās nedēļas mačos, uz divām pirmajām pozīcijām kopvērtējuma tabulā pacēlušās „Salaspils FC” un „Rīnuži” vienības, kamēr iepriekšējā līdere FK „Viesulis” atkritusi uz piekto vietu.

„Salaspils FC” futbolisti kopš 14.jūnija aizvadījuši trīs spēles, tajās iegūstot septiņus no maksimāli iespējamajiem deviņiem punktiem un ar kopumā 16 iekrātajiem punktiem nostiprinājušies Rīgas čempionāta līderu statusā. Vispirms, atspēlējot 0:1 deficītu, „salaspilieši” ar rezultātu 2:1 pārspēja FK „Viesulis” vīrus, pa reizei uzvarētāju rindās ar precīzu sitienu izceļoties šī brīža trāpīgākajam turnīra snaiperim Ruslanam Ahmetovam un Andrejam Agafonovam.

Abi minētie futbolisti kļuva par „Salaspils” komandas varoņiem arī nākamajā mačā pret „RFS-Flaminko” vienību, kad vēl desmit minūtes pirms pamatlaika beigām rezultāta tablo vēstīja par 2:0 pārsvaru „Flaminko” komandai. Cīņas 81.minūtē R.Ahmetovs „izmeta” savai komandai pirmo glābšanas riņķi, panākot 1:2, bet trīs minūtes vēlāk tam „pieķērās” A.Agafonovs, panākdams izlīdzinājumu – 2:2. Šādi arī mačs noslēdzās. Savukārt 21.jūnijā aizvadītajā spēlē „salaspilieši” neatstāja ne mazākās cerības FK „Ādaži” vienībai, sagraujot to ar rezultātu 4:0. Pa diviem vārtiem uzvarētāju rindās guva R.Ahmetovs un Dmitrijs Buiko. Jāpiebilst, ka „Salaspils” komanda nav zaudējusi jau pēdējās sešās spēlēs pēc kārtas, turklāt piecās no tām guvusi uzvaras.

Uz otro pozīciju sacensību kopvērtējumā, pateicoties divu uzvaru izcīnīšanai, izdevies pacelties „Rīnužu” futbolistiem. Vispirms „rīnužnieki” ar rezultātu 3:1 pieveica „Mārupe” komandu, ar vārtu guvumiem izceļoties Denisam Aščukam, Vitālijam Parmalim un Aleksandram Jerikalovam. Savukārt īstas drāmas cienīgs izvērtās „Rīnužu” nākamais mačs pret FC „Rīga”. Rezultāts mainījās te vienai, te otrai komandai par labu, tomēr izšķirošie izrādījās V.Parmaļa 74.minūtē gūtie vārti, kā rezultātā „Rīnuži” guva panākumu ar 4:3. Jāpiebilst, ka V.Parmalis kopumā izcēlās ar diviem rezultatīviem raidījumiem, kamēr sāncenšu rindās „hat-trick” realizēja talantīgais Latvijas U-17 valstsvienības futbolists Valērijs Šabala.

Divus bezvārtu neizšķirtus aizvadītajā nedēļā piedzīvoja ārpus konkurences startējošā „Latvijas Universitāte” (LU), kas slēdza „miera līgumu” ar „Rīgas Satiksmes” un „RFS” vienībām. Savukārt FK „Viesulis” bez jau minētās neveiksmes pret „Salaspils” vienību kapitulēja arīdzan mačā ar BSA – 1:2.

Tāpat turnīra ietvaros jāizceļ arī „Rīgas Satiksmes” uzvara pār RFS (3:2) un FC „Rīga” ar šādu pat gala iznākumu gūtais panākums duelī ar FK „Ādaži”.

Kā jau minēts, sacensību kopvērtējumā pirmajā vietā ar 16 punktiem atrodas „Salaspils”, par punktu atpaliek „Rīnuži”, bet par četriem punktiem – LU komanda. Trešo pozīciju kopā ar ārpus konkurences startējošo LU dala arī BSA (11 punkti), ar desmit punktiem seko FK „Viesulis”, pa deviņiem punktiem šobrīd ir „Rīgas Satiksmei” un FC „Rīga”, savukārt astoņus punktus iekrājušas „RFS-Flaminko” un „Mārupe”. Krietni nostāk ar četriem punktiem kopvērtējuma noslēdzošajās pozīcijās izkārtojušās FK „Ādaži” un ārpus konkurences startējošā RFS vienība.

Turnīra rezultatīvāko spēlētāju saraksta priekšgalā ar deviņiem gūtiem vārtiem izvirzījies „Salaspils” pārstāvis R.Ahmetovs, bet viņa tuvākie sekotāji ar sešiem precīziem sitieniem ir „rīnužnieki” D.Aščuks un Aleksejs Vasiļjevs, kā arī V.Šabala no FC „Rīga”.
Zibensziņas
Rīgas kausa izcīņas pusfināli:

FK „Viesulis” - BSA (25.septembrī, plkst. 16.00, „Latvenergo” st., (1:1) 8:7)

„RFS-Flaminko” - „Beitar” (2.oktobrī, plkst. 16.00, LU st., 4:1)


Rīgas kausa izcīņas fināls:

„RFS-Flaminko” - FK „Viesulis” (9.oktobrī, plkst. 15.00, LU st., 1:0)

Ziņas

Šodien uzsauc
Kristaps Antonevičs
Kristaps Antonevičs

(Mārupe)
29
Pēteris Lakovskis
Pēteris Lakovskis

(FK Ādaži)
41

Aktuālais video

Aktuālais foto

Ziņu arhīvs

Atbalstītāji: 
© Futbola Turnīru Asociācija 2010, rakstiet fta@fta.lv. Admin