Rīgas futbola čempionāts 2015
Pēdējo reizi atjaunots: ceturtdien, 8.oktobrī Kopējais spēļu skaits: 179 (ieplānotas: 0) Kopā iesisti vārti: 953
FK “Rīnūži Rīga” gūst svarīgas uzvaras
Autors: Futbola Turnīru Asociācija, datums: 31.8.2015
Divas svarīgas uzvaras Rīgas futbola čempionāta ietvaros aizvadītās nedēļas gaitā svinēja FK “Rīnūži Rīga” vienība, kas, pateicoties šim veikumam, nostabilizējusies turnīra kopvērtējuma tabulas pirmajā pozīcijā. Četru punktu atstatumā no līderes atrodas divas sīvākās konkurentes - “Monarhs-Flaminko” un FC “Caramba Riga” vienības.

FK “Rīnūži Rīga” abās izcīnītajās uzvarās raidīja sāncenšu vārtos piecas bumbas – 5:1 pret “Dinamo Rīga” un 5:2 pret FK “Fortūna/Ogre”. Čempionāta līderu rindās jāatzīmē Dmitrija Teleša un Dmitrija Jakovļeva veikums, kuri pa abām cīņām kopā izcēlās katrs ar trīs vārtu guvumu.

Par spīti neveiksmīgajai pirmajai mača pusstundai pārliecinošu triumfu savā vienīgajā nedēļas cīņā kaldināja arī cita favorīte FC “Caramba Riga”, kas ar 8:2 (!) sagrāva “Riga United FC” vīrus. Jāpiebilst, ka spēles 26.minūtē līdz ar diviem Karima Goglū vārtiem bija 2:0 “Riga United” labā, taču vēl pirmā puslaika ietvaros “Caramba Riga” prata panākt izlīdzinājumu, savukārt pēc pārtraukuma guva vēl sešus bezatbildes vārtus. “Hat-trick” šajā cīņā realizēja Kalvis Grāveris.

Tikai otro zaudējumu šīs sezonas čempionātā piedzīvoja “Monarhs-Flaminko” “blice”. Un kas jo savdabīgi – ar identisku rezultātu (1:2) tika atzīts tieši RTU FC vienības pārākums, kuras pārākumu “monarhi” atzina arī pirmā apļa cīņā. Pirmā puslaika gaitā uzvarētāju rindās ar trāpīgiem raidījumiem izcēlās Jevgenijs Aleksejevs un Maksims Seļivončiks, kamēr sāncenšiem goda vārtus četras minūtes pirms tiesneša beigu svilpes guva Juris Idionovs.

Čempionāta kopvērtējuma tabulā, kā minēts, FK “Rīnūži Rīga” abas tuvākās konkurentes patlaban apsteidz par četriem punktiem. Līdz sacensību izskaņai līderei vēl jāaizvada četri mači, “Monarhs-Flaminko” palikušas piecas spēles, kamēr FC “Caramba Riga” laukumā dosies vēl sešas reizes.

Jau 11 punktus no “Rīnūži Rīga” atpaliek RTU FC un FK “Lāčplēsis”. “Studenti”, kā vēstīts, savā vienīgajā nedēļas mačā uzveica “Monarhs-Flaminko”, savukārt FK “Lāčplēsis” atstāja “sausā” “Dinamo Rīga” vienību – 5:0.

No pārējo komandu veikuma noteikti jāatzīmē šobrīd sestajā pozīcijā esošās SK “Upesciems” sniegums, kas papildināja uzvaru pūru, gūstot divus panākumus – 6:1 pār “DSVK Traktors/JDFS Alberts” un 10:0 pret FC “Marienburg”. Piecus vārtus šajās spēlēs guva SK “Upesciems” uzbrukuma līderis Nauris Baranovskis, kurš tādējādi ar nu jau 30 rezultatīviem raidījumiem izvirzījās čempionāta precīzāko snaiperu saraksta priekšgalā, apsteidzot ilglaicīgo līderi Aleksandru Čekulajevu no “Rīnūži Rīga”.Tāpat Rīgas čempionāta aizvadītās nedēļas šķērsgriezumā jāizceļ nedaudz negaidītā "DSVK Traktors/JDFS Albetrts" 2:1 izcīnītā uzvara pār FK "Fortūna/Ogre". Uzvaras vārtus "albertiešiem" divas minūtes pirms pamatlaika beigām guva Dainis Kovals.

Aizvadīta arī Rīgas kausa izcīņas trešā ceturtdaļfināla cīņa, kurā FK "Lāčplēsis" ar 2:0 rezultātu uzveica FC "Marienburg" vienību. Ar vārtu guvumiem uzvarētāju rindās izcēlās Eduardo Prestess Alagaso un Markuss Viniciuss Hess de Oliveira. Pusfinālā FK "Lāčplēsis" tiksies ar SK "Babīte", savukārt otrā pāri par vietu finālā spēkosies RTU FC un veiksminieks duelī starp FK "Rīnūži Rīga" un "Riga United FC".
2015.gada Rīgas futbola SUPER kausa izcīņa:
FC Caramba Riga - Monarhs-Flaminko 0:0 (4:3 s.s.) A.Usovs dz.k.51 - A.Sazonovs dz.k.19