Rīgas futbola čempionāts 2016
Pēdējo reizi atjaunots: svētdien, 9.oktobrī Kopējais spēļu skaits: 153 (ieplānotas: 0) Kopā iesisti vārti: 721
Pārtrūkst FC “Caramba Riga” nezaudēto spēļu sērija
Autors: Futbola Turnīru Asociācija, datums: 11.7.2016
Aizvadītajā nedēļā pirmo neveiksmi šajā Rīgas čempionāta sezonā piedzīvoja pašreizējā vicelīdere FC “Caramba Riga”, tādējādi pārtraucot 11 nezaudēto spēļu sēriju un neizmantojot iespēju pacelties uz turnīra tabulas pirmo vietu, kur šobrīd joprojām atrodas “Rīnūži/BEITAR”.

FC “Caramba Riga” savā nedēļas pirmajā mačā ne bez grūtībām “izrāva” trīs punktus duelī ar “AMOKO/02” – 2:1. Jau ceturtajā minūtē līdz ar precīzu Artura Rucko sitienu “AMOKO/02” izvirzījās vadībā, bet izlīdzinājumu pērnās sezonas titula ieguvēja panāca neilgi pēc pārtraukuma, kad rezultatīvs raidījums padevās Giorgijam Diakvnašvili. Cīņas turpinājumā rezultāts ilgstoši palika nemainīgs, bet izšķirošie mača notikumi risinājās pašā spēles epilogā – vispirms 81.minūtē A.Rucko, nopelnot otro brīdinājumu, atstāja savu komandu skaitliskajā mazākumā, bet jau tiesneša pieliktajā kompensācijas laikā G.Diakvnašvili ar teicami izpildītu soda sitienu nodrošināja uzvaru FC “Caramba Riga” komandai.

Tiesa, nākamais mačs pašreizējai titula ieguvējai izvērtās pagalam neveiksmīgs. Cīņā ar 9.pozīcijā turnīra tabulā esošo “Dinamo Rīga” šā brīža vicelīdere otrā puslaika sākumā nonāca iedzinējas lomā (0:2), bet 60.minūtē noraidījumu nopelnīja Pāvels Skaļenko. Drīz pēc tam Romans Ļitviņuks gan vienus vārtus atguva, tomēr panākt vismaz neizšķirtu FC “Caramba Riga” nebija pa spēkam. Jāpiebilst, ka uzvaras gadījumā tā paceltos uz pirmo vietu čempionātā, apsteidzot ilglaicīgo līderi “Rīnūži/BEITAR”.

Tikmēr pašreizējā pirmās vietas īpašniece nedēļas šķērsgriezumā laukumā devās vienu reizi, ar 2:0 uzveicot SK “Babīte 2” (abi vārti Raitim Dzelzkalējam), pagarinot nezaudēto maču sēriju līdz 11 spēlēm. Šobrīd “Rīnūži/BEITAR” pārsvars pār FC “Caramba Riga” ir divu punktu apjomā.

Turnīra tabulas trešajā vietā joprojām ierindojas “Salaspils” FS”, kas cīnījās neizšķirti 1:1 ar “Monarhs-Flaminko”, bet uzreiz aiz pirmā trijnieka kopvērtējumā atrodas SK “Babīte 2”, kas no līderes “Rīnūži/BEITAR” iepaliek jau 11 punktus.

Produktīva šī nedēļa izvērtās “Dinamo Rīga” – bez jau minētā triumfa pār FC “Caramba Riga” “dinamieši” ar 6:2 sagrāva arī pastarīti “Optibet Traktors” (trīs vārti Artjomam Uļjanovam). Tāpat par trim punktiem savu “bagāžu” papildināja astotajā vietā esošā “Progress/Super Nova”, kas, pateicoties Vugara Askerova “hat-trick”, atstāja “uz nulles” “Riga United FC” – 3:0.

Visbeidzot vēl vienā duelī otro reizi punktus sezonā izdevās izcīnīt “Optibet Traktors”, kas spēja atņemt punktus SK “Upesciems” vienībai, mačam noslēdzoties neizšķirti 1:1.

Sacensību rezultatīvāko spēlētāju sarakstā joprojām pārliecinoši dominē 28 reizes sāncenšu vārtsargus pārspējušais Aleksandrs Čekulajevs (“Rīnūži/BEITAR”), bet otrajā vietā izvirzījies jau minētais “Progress/Super Nova” pārstāvis V.Askerovs, kura rēķinā desmit precīzi sitieni.
2016.gada Rīgas futbola SUPER kausa izcīņa: 1:0