Rīgas futbola čempionāts 2018
Pēdējo reizi atjaunots: ceturtdien, 4.oktobrī Kopējais spēļu skaits: 108 (ieplānotas: 0) Kopā iesisti vārti: 522
Pārtrūkst FK “Progress” uzvaru sērija
Autors: Futbola Turnīru Asociācija, datums: 11.6.2018
Pēc četru uzvaru sērijas pirmo neveiksmi Rīgas Futbola federācijas (RFF) un Futbola Turnīru asociācijas (FTA) organizētā Rīgas futbola čempionāta Elites (Latvijas 2.līgas Rīgas reģiona sacensības) līgā aizvadītajā nedēļā piedzīvoja FK “Progress” vienība, kas par spīti šai neveiksmei joprojām saglabāja līderes statusu sacensību kopvērtējuma tabulā.

Mačā pret pērnās sezonas zelta godalgu ieguvēju “Monarhs/Flaminko” pašreizējā līdere aizvadīja sekmīgu pirmo puslaiku, iegūstot 2:0 pārsvaru pēc precīziem Vlada Rimkus un Edgara Hudjakova raidījumiem, savukārt pēc pārtraukuma ielaida trīs vārtus, piedzīvojot neveiksmi – 2:3. Uzvarētāju sastāvā “dubli” realizēja Aleksejs Rosoha, kamēr viens vārtu guvums Aleksandra Zeņkova rēķinā.

Divos mačos četrus no maksimāli iespējamajiem sešiem punktiem iepriekšējā nedēļā savāca “Ghetto FC/Gvatar”, kas tādējādi kopvērtējuma tabulā nostiprinājās pirmajā trijniekā. Divi Konstantina Zabarovska un Iļjas Šeptuna vārtu guvumi ļāva “Ghetto FC/Gvatar” ļoti saspringtā duelī ar rezultātu 4:2 pārspēt FK “Rīnūži/Grifs AG”, pēdējai cīņas gaitā nopelnot septiņus (!) brīdinājumus. Savukārt mačā pret FK “Salaspils/SK Kengaroos” “Ghetto FC/Gvatar” cīnījās neizšķirti 2:2.

Patlaban trīs vadošās Rīgas čempionāta Elites līgas vienības tabulā izkārtojušās divu punktu intervālā. Ar 12 punktiem vadībā arvien atrodas FK “Progress”, bet “Monarhs/Flaminko” un “Ghetto FC/Gvatar” seko divu punktu atstatumā.

Kopvērtējuma ceturto ailīti šobrīd ieņem FK “Jūrnieks” (8), kas šajā laika periodā laukumā devās vienu reizi, cīnoties neizšķirti ar FC “Betlanes” – 6:6. Abpusēji rezultatīvajā mačā intriga saglabājās līdz pat spēles pēdējām sekundēm, un tikai tiesneša pieliktā kompensācijas laika trešajā minūtē Giorgijs Diakvnišvili “izrāva” neizšķirtu FC “Betlanes” komandai. Vēl šajā cīniņā jāatzīmē arī G.Diakvnišvili komandas biedra Vitālija Ziļa realizētais “hat-trick”.

Uzvarētājs netika noteikts arī “Albatroz SC” un Ogres NSC savstarpējā spēlē (3:3), savukārt pirmo panākumu sezonā kaldināja FK “Salaspils/SK Kengaroos”, kas ar 4:0 sarūgtināja SK “Upesciems”.

Sacensību rezultatīvāko futbolistu sarakstā patlaban vadību arvien saglabā FK “Jūrnieks” pārstāvis Ričards Jirgensons, kura rēķinā desmit precīzi sitieni, savukārt viņa tuvākie konkurenti ir FK “Progress” uzbrukuma līderi – Vlads Rimkus (8) un Edgars Hudjakovs (7).

Tikmēr Rīgas čempionāta Izaicinājuma līgā iepriekšējā nedēļā risinājās divi mači. Pirmo uzvaru sezonā atzīmēja “Riga United FC 2”, pārspējot SK “Kengaroos/FK Salaspils” (4:1), kamēr līgas pagaidām lielāko panākumu vārtu izteiksmes ziņā kaldināja BFS “Reinards/Ropaži” uzvarā pār FK “Lielupe 2” – 12:0. Šajā mačā tika fiksēts ātrākais vārtu guvums Rīgas čempionāta vēsturē, kad pēc Mihaila Busela izspēles no centra jau trešajā sekundē ar tālu sitienu pāri visam laukumam ropažnieku labā rezultātu atklāja Vladislavs Ļebedko.
2019.gada Rīgas futbola SUPER kausa izcīņa: 7:0 FC New Project (FC BetLanes) - FK Jūrnieks
M.Neverovskis 24; R.Girgensons 29, 48; M.Bobrovs 54; V.Ziļs 67, 73; V.Baikovs 76 - Aleksejs Samoilenko dz.k.87