Futbola Turnīru Asociācija  Rīgas Futbola Federacija  Rīgas dome
Rīgas minifutbola turnīrs 2015
Pēdējo reizi atjaunots: ceturtdien, 8.oktobrī Kopējais spēļu skaits: 120 (ieplānotas: 0) Kopā iesisti vārti: 469
Zeltu sadalīs “02” un “Sportima-Nikars”
Autors: Futbola Turnīru Asociācija, datums: 11.8.2015
Vairs tikai kārta atlikusi šīs vasaras “SYNOTtip” Rīgas minifutbola čempionātā, un Augstākajā līgā uz zelta godalgām atlikušas vien divas pretendentes – “02” un “Sportima-Nikars”. Tieši abu šo vienību savstarpējā cīniņā jau šonedēļ noskaidrosies titula ieguvēja, savukārt Pirmajā līgā uz vērtīgākā cēlmetāla apbalvojumiem sacensību finiša taisnē reāli pretendē pat četras komandas.

“Sportima-Nikars” futbolisti Augstākās līgas priekšpēdējās tūres ietvaros ļoti spraigā cīņā dalīja punktus uz pusēm ar FC “Raita” vienību (1:1). Jau mača astotajā minūtē “nikariešus” vadībā izvirzīja Nikita Škeņjovs, bet izlīdzinājumu sāncenši panāca otrā puslaika beigu daļā, kad trāpīgs raidījums padevās Iļjam Olehno.

Šo tiešo konkurentu neveiksmi sekmīgi izmantoja “02” vīri, kas, ar 4:1 pārspējot “Baltic International Bank” (BIB), izvirzījās līgas līderpozīcijā, par punktu apsteidzot “Sportima-Nikars” futbolistus. Sekmīgu pamatu trīs punktu izcīnīšanai šajā duelī “policisti” ielika jau pirmo 25 minūšu laikā, kad ieguva solīdu 4:1 handikapu, savukārt atlikušajā laika periodā rezultāts vairs nemainījās. Uzvarētāju rindās divus vārtus guva Mārtiņš Akmentiņš, pa reizei precīzi sita Grigorijs Stepaņuks un Ilmārs Boriss, kamēr pretiniekiem prestiža vārtus guva Pāvels Blizņuks.

Pārliecinošu panākumu svinēja un uz trešo vietu kopvērtējuma tabulā pacēlās SK “Monarhs”, atstājot “sausā” “Rīgas pašvaldības policijas” vienību – 5:0. “Dubli” šajā cīniņā realizēja Vladislavs Grigjans un Oļegs Kravčenko bet viens vārtu guvums Sergejam Zolotuhinam.

Augstākās līgas noslēdzošajā kārtā šo piektdien “02” futbolistiem spēlē pret “Sportima-Nikars” pietiks ar neizšķirtu, lai izcīnīt zelta medaļas. Bronzas godalgu duelis izšķirsies spēlē starp SK “Monarhs” un FC “Raita” (pirmajiem pietiks ar neizšķirtu), kamēr tabulas lejasdaļas vienību – “Rīgas pašvaldības policija” un BIB – cīņas gala iznākums vietu sadalījumu pirmajā trijniekā vairs nevar ietekmēt.

“SYNOTtip” Rīgas minifutbola čempionāta Pirmajā līgā pirms noslēdzošās kārtas reālas izredzes izcīnīt zelta medaļas saglabā šobrīd četras vadošās “blices”, kuru vidū ietilpst AMOKO (20), BEITAR (19), RTO un “DSV Transport” (katrai pa 18 punktiem). Ikvienai šī kvarteta pārstāvei pēdējā mačā jātiekas pret kādu no pārējām kopvērtējuma tabulā esošajām nomināli vājākām vienībā, tādēļ ir skaidrs, ka vispateicīgākā situācijā atrodas līdere AMOKO, kurai pašai atliek pārspēt 10.vietā esošo “Arkādiju”, lai neatkarīgi no citu spēļu rezultātiem izcīnītu zeltu.

Jāpiebilst, ka tieši AMOKO un BEITAR vienības samēroja spēkus čempionāta priekšpēdējā kārtā, un labāki ar rezultātu 2:1 izrādījās pēdējie, uzvaru garantējošos vārtus 38.minūtē gūstot Aleksejam Vasiļjevam. RTO šajā kārtā ar 4:2 uzveica FK DEVRO, savukārt “DSV Transport”, noslēdzošo mača piecu minūšu laikā no 2:2 rezultāta panākot 6:2, lika kapitulēt “ASK Kadaga”.

Pēdējās kārtas spēlēs BEITAR tiksies ar tabulas sestajā pozīcijā esošo FREE, RTO cīnīsies pret kopvērtējuma 12. “ailītē” atrodošos JUVS, kamēr “DSV Transport” lūkos sarūgtināt to pašu iepriekš minēto FK DEVRO, kas turnīrā šobrīd ieņem 11.vietu.

Pacīnīties par pirmo vietu izredzes zaudējušas, bet iespēju “aizķerties” vismaz trešajā pozīcijā pie labvēlīgas apstākļu sakritības joprojām saglabā gan FC “Petrow” un FREE (abām pa 17 punktiem), gan FC “Caramba Riga” (16).

Augstākās līgas rezultatīvākais futbolists arvien ir 11 vārtus guvušais A.Čekulajevs no “Sportima-Nikars”, kamēr Pirmajā līgā labākais ir Jevgenijs Aleksejevs no RTO ar 12 trāpīgiem raidījumiem.