Futbola Turnīru Asociācija  Rīgas Futbola Federacija
Rīgas minifutbola turnīrs
Pēdējo reizi atjaunots: piektdien, 15.oktobrī Kopējais spēļu skaits: 126 (ieplānotas: 0) Kopā iesisti vārti: 563
Ziņas
Simtprocentīgu bilanci saglabā sešas komandas
Autors: Futbola Turnīru Asociācija, datums: 8.6.2010
Aizvadītajā piektdienā sporta bāzē „Arkādija” noslēdzās Rīgas minifutbola čempionāta (8x8) otrā kārta, pēc kuras simtprocentīgu bilanci joprojām saglabā sešas no 30 komandām.

Visiespaidīgākais starts padevies ISMA vienībai, kas ir viena no četrām turnīra dalībniecēm ar sastāvā pieteiktiem Latvijas telpu futbola čempionāta spēlētājiem. Pirmajā kārtā „studenti” ar rezultātu 7:1 sagrāva 02 vīrus, un arī savā otrajā mačā ISMA futbolisti neatstāja sāncenšiem ne mazākās cerības – šoreiz ar tieši šādu pat gala iznākumu tika sakauti RTO. Tiesa, jau ceturtajā minūtē RTO, pateicoties Valērija Vasiļjeva precīzajam raidījumam, izvirzījās vadībā, taču nākamo 11 minūšu laikā savā „cietoksnī” dabūja pretī uzreiz četras bezatbildes bumbas...Gala rezultātā uzvaru ar 7:1 svinēja augstskolas atbalstītā komanda, kuras labā pa diviem vārtiem guva Aleksandrs Škoļņikovs un Aleksejs Lavrenovs.

Otrajā kārtā trīs punktus „paņēma” arī divas no sīvākajām ISMA konkurentēm „Sportima-Nikars” un „Raita”. Latvijas telpu futbola čempionvienības fārmklubs tikās ar „Trilines” un pēc pirmā puslaika, kas noslēdzās bez vārtu guvuma, 32.minūtē nonāca iedzinēja lomā – 0:1. Spēles noslēgumā „Sportima-Nikars” spēja saņemties un gūt sešus bezatbildes vārtus, turklāt izdarīt to nepilnu 13 minūšu laikā. Pa diviem rezultatīviem sitieniem uzvarētāju rindās Aleksandra Dibrivnija un Igora Dacko rēķinā.

Gluži tāpat kā abas iepriekš minētās komandas arī „Raita” spēlē pret „Rīgas Siltumu” pirmā zaudēja vārtus, kad Rihards Celmiņš 22.minūtē atklāja rezultātu. Vienus vārtus vēl pirmā puslaika ietvaros atspēlēja pieredzējušais Aleksandrs Šmeļovs, bet cīņas beigu posmā Jevgēņijs Ilojavskis un Andrejs Šustrovs guva vēl pa vārtiem, ļaujot „raitiešiem” tikt pie kārotā panākuma – 3:1.

Kā jau minēts, otrajā kārtā uzvaras izcīnīja vēl trīs vienības, kuras tādējādi pēc diviem nospēlētiem mačiem ieguva maksimāli iespējamo punktu skaitu, proti, sešus. Veiksminieču vidū jāizceļ „Beitar-FXF”, kas pārliecinoši ar 6:0 sagrāva FK „Olaine” vienību, trīs vārtus uzvarētāju rindās gūstot Ruslanam Ahmetovam. Gandrīz tikpat iespaidīgi savu meistarību apliecināja pieredzes bagātā pērnās vasaras čempione Amatieru līgā „Latvijas Finieris”, kas spēles likteni cīņā ar „Rīnužiem” izšķīra pirmajās 12 mača minūtēs, kad guva četrus bezatbildes vārtus (divi no tiem Borisam Moņakam). Atlikušajā laikā „Rīnuži” spēja vienu bumbu atspēlēt, piedzīvojot neveiksmi ar 1:4.

Savukārt par vēl vienu komandu, kas joprojām cīnās tikai ar uzvarām, kļuva „GE Money Bank”, kas ar 2:0 uzveica „Maccabi Latvia” vīrus. Ar rezultatīviem sitieniem bankas atbalstītās vienības labā izcēlās Vasilijs Kravcevs un Aleksandrs Agapovs. Jāpiebilst ka „GE Money Bank”, kas arī pirmajā spēlē sāncensi „Marshal FC” pārspēja ar identisku rezultātu, ir vienīgā no visām 30 komandām, kas vēl ne reizi nav ielaidusi savā „cietoksnī” bumbu.

Aiz labāko vienību seksteta pēc divām kārtām izkārtojušās „Ķekavas novads/AXA” un FC „Fan” vienības, kuras Rīgas minifutbola čempionātu sāka ar savstarpēju neizšķirtu, bet otrajā spēlē svinēja uzvaras. Ķekavnieki neatstāja ne mazākās cerības „Rio Lukss” vīriem, parūpēdamies par vienu no kārtas lielākajām sagrāvēm – 8:0. Četrus no vārtiem guva pirmās kārtas „hat-trick” autors Sergejs Parfinovičs, kurš ar kopumā septiņiem rezultatīviem sitieniem izvirzījies turnīra precīzāko snaiperu saraksta priekšgalā. Savukārt FC „Fan” jau daudz saspringtākā cīniņā ar 3:1 uzvarēja FC AFK komandu, divus vārtus gūstot Kristapam Spuģim.

Rīgas čempionāta kopvērtējuma tabulā no devītās līdz 20.vietai izkārtojušās uzreiz 12 komandas, kuras pa reizei uzvarējušas un zaudējušas. No šīm vienībām pirmkārt būtu jāizceļ viena no turnīra galvenajām favorītēm SK „Monarhs”, kas otrajā kārtā ar 10:3 sagrāva NIAP, tādējādi kaut nedaudz reabilitējoties par neveiksmīgo sacensību sākumu, kad „monarhi” ar 1:7 kapitulēja ISMA priekšā. Sportiskā niknuma pilni bija arī „Saskaņas Centrs” vīri, kuri ar 9:3 pieveica „Industrial Steel Group” (pa trim vārtiem Maksimam Tretjakovam un Arevšatam Hačatrjanam), savukārt „Lerona” ar 6:0 lika kapitulēt „Dinamo Sauriešiem”.

Apskatot pašreizējās sacensību tabulas lejasgalu, jāatzīmē fakts, ka tikai četras no 30 turnīra dalībniecēm – „Riga United”, „Ezermala”, FK „Rigaselmash” un NIAP – zaudējušas abās pirmajās spēlēs, bet tikai divas no komandām („Dinamo Saurieši” un „Rio Lukss”) līdz šim vēl nav spējušas iekarot sāncenšu vārtus. Visvairāk bumbas pagaidām savā „cietoksnī” ielaidusi NIAP vienība, kas kopumā zaudējusi 15 vārtus.

Rezultatīvākais čempionāta spēlētājs pagaidām ar septiņiem gūtiem vārtiem ir S.Parfinovičs no „Ķekavas novads/AXA”, bet četri rezultatīvi sitieni „Rīgas Siltuma” pārstāvja Nikolaja Kočerigina kontā. Pa trim vārtiem guvuši 11 futbolisti, bet kopumā vismaz vienu reizi pretinieku vārtsargu pirmajās divās čempionāta kārtās pārspējuši 96 spēlētāji.

Jau vēstīts, ka pēc piecām kārtām no 30 vienību lielās grupas tiks atdalītas gan sešas spēcīgākās, gan arī 12 vājākās vienības. Līdz ar to pēc piecām ar Šveices sistēmas palīdzību aizvadītām kārtām komandas tiks sadalītas trīs līgās: Augstākajā (sešas komandas), Pirmajā (12 komandas) un Otrajā (12 komandas). Visas turnīra spēles arī turpmāk notiks piektdienu vakaros, izņemot svētdienu, 27.jūniju, bet komandas, kuras pastiprinājušas sastāvu ar Latvijas telpu futbola čempionāta Augstākās līgas spēlētājiem (turnīra mājaslapā atzīmētas ar burtu „A”) pie jebkādas ieņemtās vietas kopvērtējuma tabulā iekļūs Augstākajā līgā.