Futbola Turnīru Asociācija  Rīgas Futbola Federacija
Rīgas minifutbola turnīrs
Pēdējo reizi atjaunots: piektdien, 15.oktobrī Kopējais spēļu skaits: 126 (ieplānotas: 0) Kopā iesisti vārti: 563
Ziņas
Spēcīgāko kompānijā cīnīsies arī ķekavnieki un "Latvijas Finieris"
Autors: Futbola Turnīru Asociācija, datums: 14.7.2010
Aizvadītajā nedēļas nogalē tika pielikts punkts Rīgas minifutbola turnīra (8x8) priekšsacīkšu etapam, pēc kura noskaidrojās gan visas sešas Augstākās līgas dalībnieces, gan arī tās komandas, kuras startu turpinās attiecīgi Pirmajā un Otrajā līgā. Spēcīgāko vienību kompānijā neatkarīgi no rezultātiem priekšsacīkstēs vietu jau bija garantējušas "Sportima-Nikars", "Raita", ISMA un SK "Monarhs", bet tām pievienojās "Latvijas Finieris" un "Ķekavas novads/Axa".

Jau pirms turnīra sākuma bija zināms, ka visas četras komandas, kuras pastiprinājušas sastāvu ar Latvijas telpu futbola čempionāta Augstākās līgas spēlētājiem (turnīra mājaslapā atzīmē ar burtu "A"), pie jebkādas ieņemtās vietas kopvērtējuma tabulā nodrošinās dalību Augstākajā līgā. Tādā veidā par aktuālāko jautājumu kļuva to divu vienību noskaidrošana, kas izšķirošajās cīņās sastādīs kompāniju iepriekš minētajam kvartetam.

Nevienai no Augstākās līgas dalībniecēm tā arī neizdevās uzstādīt simtprocentīgu bilanci, t.i. uzvarēt visās piecās priekšsacīkšu etapa cīņās. Vistuvāk tam bija "Sportima-Nikars" vienība, kas triumfēja pirmajos četros mačos, tomēr iepriekšējā kārtā cīnījās neizšķirti 1:1 ar "Latvijas Finiera" komandu. Jāpiebilst, ka šajā mačā "Latvijas Finiera" vīri izlīdzinājumu panāca tikai septiņas minūtes pirms pamatlaika beigām - to paveica Aleksejs Koļesņikovs. Neraugoties uz šo punktu zaudēšanu, "Sportima-Nikars" kā labākā komanda noslēdza priekšsacīkstes.

Uzreiz aiz Latvijas telpu futbola čempiones fārmkluba palika "Raita", kas piektajā kārtā, atspēlējot 0:1 deficītu, ar 4:1 pārspēja "Saskaņas Centru". Pa diviem vārtiem uzvarētāju rindās guva Andrejs Šustrovs un Dmitrijs Zabarovskis. Ar 12 punktiem piecos mačos "Raita" ierindojās otrajā vietā.

Par divām laimīgajām "blicēm", kurām izdevās iekļūt spēcīgāko sešu vienību kompānijā, kļuva "Latvijas Finieris" un "Ķekavas novads/Axa". Pērnās sezonas Amatieru līgas čempione "Latvijas Finieris", kā jau minēts, iepriekšējā kārtā slēdza "miera līgumu" 1:1 ar "Sportima-Nikars" un ar 11 punktiem ieņēma trešo vietu, kamēr ķekavnieki noslēdzošajā priekšsacīkšu mačā nedaudz negaidīti ar 3:1 pieveica SK "Monarhs" vienību, tādējādi iegūstot gan desmit punktus kopumā, gan iespēju turpināt cīņu Augstākajā līgā. Tikpat punktus ieguva arī "Rīnuži", taču labākās vārtu attiecības dēļ priekšroka tika dota ķekavniekiem.

Ne tik veiksmīgi piekto kārtu aizvadīja divas atlikušās Augstākajā līgā vietu garantējušās komandas. ISMA jau trešo spēli pēc kārtas nespēja uzvarēt, šoreiz cīnoties neizšķirti 0:0 pret "Rīnužiem", kamēr SK "Monarhs", kā jau minēts, ar 1:3 piekāpās Ķekavas komandai.

Otrajā etapā Augstākās līgas sacensībās visas sešas komandas savā starpā aizvadīs viena apļa turnīru. Līdere "Sportima-Nikars" izšķirošās sacensības sāks ar sešu punktu bagāžu, "Raita" ar pieciem punktiem, "Latvijas Finieris" ar četriem, "Ķekavas novads/Axa" ar trim, ISMA ar diviem, bet SK "Monarhs" - ar vienu punktu.

Visas pārējās 24 sacensību dalībnieces atbilstoši iegūto punktu daudzumam aizvadīs trīs kārtas Pirmās un Otrās līgas ietvaros. Pavisam nelielā atstatumā no iekļūšanas Augstākajā līgā palika potenciālās Pirmās līgas galvenās favorītes "Rīnuži" (10 punkti), "Rīgas Siltums", "Saskaņas Centrs" un "Marshal FC" (9), ar astoņiem punktiem startēs "Beitar-FXF", "GE Money Bank", RTO un 02, ar septiņiem "Lerona", "Olaine" un "Rigaselmash", bet ar sešiem - "Ezermala".

Tikpat saspringta solās būt situācija cīņā par Otrās līgas labākās komandas statusu. Šeit ar nelielu priekšrocību izšķirošos mačus sāks "Maccabi Latvia", "Industrial Steel Group", "Pārdaugava/Umbro" un "Trilines" (visām seši punkti), bet nākamās sešas šo vienību sekotājas - "Amoko", FC "Fan", "Rio Lukss", "Riga United", "Dinamo Saurieši" un "NIAP" - izkārtojušās kopvērtējuma tabulā trīs punktu intervālā. Savu vārdu noteikti vēl gribēs teikt arī abas pašreizējās pastarītes - vienu punktu ieguvušās FC AFK un "Avant".

Jāatgādina arī, ka pēc čempionāta noslēguma augusta beigās sāksies Rīgas minifutbola kausa izcīņa. Tās 1/32 finālā startēs 12 Otrās līgas komandas, 1/16 finālā piedalīsies visu 1/32 pāru uzvarētāji un desmit Pirmās līgas komandas (3.-12.vieta), astotdaļfinālā cīnīsies 1/16 finālu uzvarētāji un sešas Augstākās līgas komandas un divas spēcīgākās Pirmās līgas vienības. Spēcīgāko komandu pretinieki tiks noteikti ar izlozes palīdzību. Kausa izcīņas formāts: divi puslaiki pa desmit minūtēm.

Zibensziņas

Ziņas

Šodien uzsauc

Aktuālais video

Aktuālais foto

Ziņu arhīvs

Atbalstītāji: 
© Futbola Turnīru Asociācija 2010, rakstiet fta@fta.lv. Admin