Futbola Turnīru Asociācija  Rīgas Futbola Federacija
Rīgas minifutbola turnīrs
Pēdējo reizi atjaunots: piektdien, 15.oktobrī Kopējais spēļu skaits: 126 (ieplānotas: 0) Kopā iesisti vārti: 563
Ziņas
Sākušās izšķirošās čempionāta cīņas
Autors: Futbola Turnīru Asociācija, datums: 28.7.2010
Pirms nepilnām divām nedēļām starts tika dots izšķirošajām Rīgas minifutbola turnīra (8x8) cīņām otrajā sacensību etapā, kura ietvaros labākās komandas līdz augusta beigām tiks noskaidrotas trīs spēku samēru ziņā atšķirīgās līgās. Pirmie mači nozīmīgajā turnīra stadijā nu jau aizvadīti un nedaudz arī iezīmējušās iespējamās sacensību tālākās gaitas aprises, tomēr izdarīt prognozes par potenciālajiem favorītiem un pastarīšiem vēl būtu pāragri.

Neveiksmīgi otro etapu sāk ISMA

Augstākajā līgā komandas otrā turnīra etapa ietvaros paspējušas aizvadīt pirmās četras spēles, un šo maču kontekstā jāizceļ ISMA vienības neveiksmīgais sniegums – abās cīņās augstskolas atbalstītā komanda piedzīvoja zaudējumus ar identisku rezultātu 1:5. ISMA, kas minifutbola čempionāta pirmo etapu šovasar sāka ļoti pārliecinoši (divas uzvaras ar rezultātu 7:1!), vispirms piekāpās „Raita” vienībai, savukārt nākamajā duelī kapitulēja SK „Monarhs” priekšā (divi vārti uzvarētāju rindās Andrejam Kostenko). Jāpiebilst, ka „studenti” nav uzvarējuši jau piecas spēles pēc kārtas, un viņiem nāksies pielikt maksimālas pūles, lai sacensību turpinājumā uzlabotu savu pozīciju tabulā.

Tikmēr pirmo vietu Augstākās līgas kopvērtējuma tabulā joprojām saglabā „Sportima-Nikars”, kas izšķirošo etapu sāka ar SK „Monarhs” vienības pieveikšanu – 5:1. Latvijas telpu futbola čempiones fārmklubs jau sestajā minūtē nonāca zaudētājas lomā, kad vārtus „Monarhs” labā guva Vitālijs Pojarkovs. Šāds notikumu scenārijs „nikariešus” nebūt nesamulsināja un nedaudz vairāk kā 20 nākamo minūšu laikā viņi sāncenšu vārtos „sabirdināja” uzreiz piecas bezatbildes bumbas, divkārt izceļoties Edijam Ivaško, bet pa reizei – Aleksandram Dibrivnijam, Denisam Bikovskim un Dmitrijam Šeiļukam.

Ļoti pārliecinoši Augstākajā līgā sevi pieteica arī „Latvijas Finieris”, kas ar 6:0 sagrāva „Ķekavas novads/AXA”. Ar „hat-trick” uzvarētāju rindās izcēlās Dmitrijs Jakovļevs, bet pa reizei ķekavnieku vārtsargu pārspēja Vitālijs Rjabiņins, Andrejs Maksimovs un Vitālijs Lazarenko.

Augstākās līgas kopvērtējumā „Sportima-Nikars” šobrīd ieņem pirmo vietu ar deviņiem punktiem, par punktu mazāk ir „Raita” vīriem (8) un turpat gandrīz blakus izkārtojušās arīdzan „Latvijas Finieris” (7) un SK „Monarhs” (6) vienības. Savukārt divām tabulā pašreiz nostāk esošajām komandām – „Ķekavas novads/AXA” (2) un ISMA (1) – sacensību turpinājumā būs ievērojami jāuzlabo sniegums, lai cerētu „aizsniegties” līdz godalgas garantējošai pozīcijai. Kā ziņots, visas sešas līgas dalībnieces titula ieguvēju noskaidros pēc viena apļa izspēles.

Pirmajā līgā situācija saspringta

Tām komandām, kuras priekšsacīkšu sacensību pēdējā brīdī tomēr nespēja iekļūt Augstākajā līgā, ir teicama iespēja apliecināt savu meistarību Pirmās līgas ietvaros, kur līdzīgi kā Otrajā līgā 12 komandas plecu pie pleca savstarpējās attiecības „noskaidro” papildus triju kārtu ietvaros. Pēc pirmās kārtas aizvadīšanas situācija kopvērtējuma tabulā ir ļoti blīva un gribētos ticēt, ka Pirmās līgas titula ieguvējs meklējams vadošo septiņu komandu pulkā, kuras tabulā izkārtojušās vien nieka divu punktu intervālā.

Visizdevīgākajās pozīcijās šobrīd atrodas Rīgas „Siltums” un „Marshal FC”, kuras abas iekrājušas pa 12 punktiem. „Rīgas Siltuma” futbolisti otro etapu sāka ar ļoti svarīgu 4:1 uzvaru pār „Rīnužiem”, un lielā mērā panākumu komandai nodrošināja Nikolaja Kočerigina teicamais sniegums, kurš pirmo 34 minūšu laikā izcēlās ar „hat-trick”, panākot 3:0 savas vienības labā, uz ko „Rīnuži” atlikušajā laikā vairs ne ar ko ievērības cienīgu nespēja atbildēt. Tikmēr „Marshal FC” ar 3:1 lika kapitulēt „Saskaņas Centram”, un arī šeit uzvarētāji pamatu vēlamā rezultāta sasniegšanai ielika pietiekoši agri – jau pēc pirmā puslaika rezultāts bija 3:0 „Marshal” labā un atspēlēt šo deficītu „Saskaņas Centrs” futbolistiem nebija pa spēkam.

Uzreiz aiz abām minētajām līderēm ar 11 punktiem kopvērtējuma tabulā ierindojas „GE Money Bank” un 02, kas izšķirošo etapu arīdzan sāka ar maksimāli iespējamo trīs punktu iegūšanu. Bankas atbalstītā komanda ar 4:2 lika kapitulēt RTO (divi vārti Arturam Kaikinam), savukārt 02 ar 3:0 pieveica „Beitar-FXF” vienību.

Ar desmit punktiem 5.-7.vietā atrodas „Lerona”, FK „Rigaselmash” un „Rīnuži”, bet tālāk seko „Saskaņas Centrs” (9), „Beitar-FXF” un RTO (abām 8), FK „Olaine” (7) un „Ezermala” (6).

Vienvadību pārņem „Maccabi Latvia”

Ne mazāk saspringtā gaisotnē risinās sacensības Otrajā līgā, kur pēc pirmās kārtas aizvadīšanas vienvadību izdevies pārņemt „Maccabi Latvia” komandai – tās kontā ir deviņi punkti.„Maccabi” priekšsacīkšu etapa pirmo četru zaudēto maču laikā spēja gūt tikai vienus vārtus, bet iepriekšējās divas cīņas aizvadījusi ļoti pārliecinoši, svinot „sausās” uzvaras. Šoreiz komanda ar rezultātu 3:0 pieveica „Industrial Steel Group”, divus vārtus uzvarētāju labā gūstot Denisam Kimstacam.

Divas nākamās līderes sekotājas ir „Amoko” un „Rio Lukss”, kurām abām ir astoņi punkti. „Amoko” Otrās līgas sacensības sāka ar 6:3 panākumu mačā pret FC „Fan”, savukārt „Rio Lukss” ar 7:0 sagrāva NIAP.

Kopvērtējuma tabulas turpinājumā ar septiņiem punktiem 4.-6.vietu ieņem „Riga United”, „Pārdaugava/Umbro” un „Trilines”, seši punkti šobrīd „Industrial Steel Group” rēķinā, piecus izcīnījusi FC „Fan”, pa četriem ir „Dinamo Saurieši” un FC AFK, bet divas noslēdzošās pozīcijas ieņem NIAP ar trim un AVANT ar vienu punktu. Jāpiebilst, ka AVANT ir vienīgā komanda turnīrā, kura joprojām nav izcīnījusi nevienu uzvaru.

Jāatgādina arī, ka pēc čempionāta noslēguma augusta beigās sāksies Rīgas minifutbola kausa izcīņa. Tās 1/32 finālā startēs 12 Otrās līgas komandas, 1/16 finālā piedalīsies visu 1/32 pāru uzvarētāji un desmit Pirmās līgas komandas (3.-12.vieta), astotdaļfinālā cīnīsies 1/16 finālu uzvarētāji un sešas Augstākās līgas komandas un divas spēcīgākās Pirmās līgas vienības. Spēcīgāko komandu pretinieki tiks noteikti ar izlozes palīdzību. Kausa izcīņas formāts: divi puslaiki pa desmit minūtēm.
Zibensziņas

Ziņas

Šodien uzsauc

Aktuālais video

Aktuālais foto

Ziņu arhīvs

Atbalstītāji: 
© Futbola Turnīru Asociācija 2010, rakstiet fta@fta.lv. Admin