Futbola Turnīru Asociācija  Rīgas Futbola Federacija
Rīgas minifutbola turnīrs
Pēdējo reizi atjaunots: piektdien, 15.oktobrī Kopējais spēļu skaits: 126 (ieplānotas: 0) Kopā iesisti vārti: 563
Ziņas
Augstākajā līgā triumfē „Sportima-Nikars”
Autors: Futbola Turnīru Asociācija, datums: 25.8.2010
Aizvadītajā nedēļā noslēdzās Rīgas minifutbola turnīra (8x8) regulārā čempionāta izspēle, kuras ietvaros tika noskaidroti godalgoto vietu ieguvēji visās trijās līgās. Augstākajā līgā zelta medaļas izcīnīja ar simtprocentīgu bilanci izšķirošo etapu aizvadījusī „Sportima-Nikars”, Pirmās līgas konkurencē nepārspēta palika „Lerona”, savukārt Otrajā līgā uzvaras laurus plūca „Maccabi Latvia”.

„Sportima-Nikars” saglabā perfektu bilanci

Rīgas minifutbola turnīra Augstākās līgas otrā posma sacensībās vispārliecinošāko sniegumu izdevās parādīt „Sportima-Nikars” vienībai, kas izšķirošo etapu aizvadīja nevainojami – piecas uzvaras piecās spēlēs. Turklāt čempiona titulu Latvijas telpu futbola čempiones fārmklubs nodrošināja vienu kārtu pirms turnīra noslēguma, ļoti spraigā un saspringtā cīņā uzveicot „Ķekavas novads/AXA” vienību (2:1). Šajā 20.augustā notikušajā mačā ķekavniekus pirmā puslaika izskaņā vadībā izvirzīja Sergejs Parfinovičs, un, neraugoties uz „Sportima-Nikars” nemitīgajiem uzbrukumiem, rezultāts ilgu laiku turējās nemainīgs. Ķekavnieku vārti „krita” 41.minūtē, kad mačā līdzsvaru atjaunoja Konstantīns Macions, savukārt spēles pamatlaika priekšpēdējā minūtē uzvaras vārtus „nikariešiem” guva Deniss Bikovskis. Ar šo panākumu pietika, lai pirms savas pēdējās spēles pret „Raitu” „Sportima-Nikars” kļūtu neaizsniedzami pārējiem sāncenšiem un priekšlaikus garantētu zelta medaļas. Arī noslēdzošajā mačā nākamie čempioni vaļības neatļāvās un ar 2:1 uzveica „Raitu”, kas Augstākajā līgā ierindojās otrajā vietā.

Jāpiebilst, ka „Raita” futbolisti sudraba godalgas nopelnīja neraugoties uz diviem zaudējumiem sacensību izskaņā – 0:1 pret „Latvijas Finieri”, kas ierindojās trešajā vietā, un, kā jau minēts - 1:2 pret „Sportima-Nikars”.

Ar nelielu varoņdarbu turnīru noslēdza SK „Monarhs” futbolisti, kuri izšķirošo maču cīņā par ceturto vietu ar „Ķekavas novads/AXA” sastāva komplektācijas problēmu dēļ bija spiesti aizvadīt divu vīru mazākumā. Neraugoties uz šo solīdo skaitlisko pārsvaru, ķekavnieki nespēja gūt virsroku, un cīņa noslēdzās neizšķirti 3:3, kā rezultātā divu punktu pārsvaru pār nule kā uzvarētājiem sāncenšiem un ceturto vietu kopvērtējumā saglabāja „Monarhs”.

Noslēdzošajā sestajā pozīcijā Augstākās līgas turnīru noslēdza ISMA, kas pēc četru zaudējumu sērijas pēdējā spēlē tomēr spēja izcīnīt punktu, cīnoties neizšķirti 2:2 ar „Latvijas Finieri”. Jāpiebilst, ka „Finierim” uzvara šajā spēlē būtu ļāvusi punktu izteiksmes ziņā noķert „Raitu” un iegūt sudrabu bronzas vietā (savstarpējā mačā „Finieris” uzvarēja ar 1:0).

Par Augstākās līgas rezultatīvāko spēlētāju ar 13 vārtu guvumiem kļuva Andrejs Šustrovs no „Raitas”, desmit reizes sāncenšu vārtsargus pārspēja „Ķekavas novads/AXA” pārstāvis Andrejs Parfinovičs, bet ar astoņiem trāpīgiem raidījumiem turnīru noslēdza „Monarhs” futbolists Vitālijs Pojarkovs.

Pirmajā līgā triumfē „Lerona”

Spraigā jo spraigā cīņā noslēdzās minifutbola turnīra izspēle Pirmajā līgā, kur sacensības ar vienādu punktu skaitu – 16 - noslēdza uzreiz trīs komandas – „Lerona”, „Marshal FC”, „Rīnuži”. Tā kā visas minētās vienības savā starpā turnīra ietvaros spēkus samērojušas nebija, uzvarētāju nācās noteikt pēc gūto un ielaisto vārtu attiecības, un šajā ziņā labākie izrādījās „Lerona” futbolisti (26:9), atstājot sudraba pozīcijā „Marshal FC” (17:13), bet trešajā vietā – „Rīnužus” (13:12).

Visas minētā trio dalībnieces čempionāta pēdējā kārtā guva uzvaras. „Lerona” jau mača 2.minūtē nonāca iedzinējas lomā duelī pret „Rīgas Siltumu”, tomēr spēja atspēlēties un uzvarēt ar rezultātu 2:1. Tieši tāpat cīņassparu un raksturu apliecināja „Marshal FC”, kas spēlē pret 02 divkārt atradās zaudētājas statusā (0:1 un 1:2), taču divu Jurija Grišina gūto vārtu dēļ triumfēja ar 3:2. Savukārt „Rīnuži” sacensības noslēdza ar „Beitar-FXF” vienības pieveikšanu (2:0), abus vārtus gūstot Romānam Šimanovskim.

Uzreiz aiz godalgoto vietu pjedestāla palika „Saskaņas Centrs” ar 15 punktiem. Pēdējā kārtā „saskaņieši” ar 3:1 pārspēja FK „Olaini”, taču ar šo panākumu bija par maz, lai aizsniegtos līdz kādai no medaļām. Sacensību kopvērtējuma tālākajās vietās ierindojās RTO ar 14, „Rīgas Siltums” ar 13, „GE Money Bank”, 02 un „Beitar-FXF” ar 11, kā arī FK „Rigaselmash” (10), „Ezermala” (9) un FK „Olaine” (7).

Par līgas rezultatīvāko spēlētāju ar 12 vārtiem kļuva Nikolajs Kočerigins, otrajā vietā ar desmit precīziem sitieniem palika olainietis Vladislavs Medvedins, bet trešais trāpīgākais snaiperis ar sešiem raidījumiem kļuva čempionvienības „Lerona” pārstāvis Romans Sulackis.

„Maccabi Latvia” notur vadību

Rīgas minifutbola čempionāta Otrajā līgā jau pirms pēdējās kārtas viskomfortablākajā pozīcijā atradās „Maccabi Latvia”, kurai zelta medaļu nosargāšanai pietika ar neizšķirtu mačā pret „Pārdaugava/Umbro”. Minētajā spēlē „Maccabi” ar minimālā plāna izpildīšanu vien neapmierinājās, gūstot pārliecinošu 4:1 uzvaru (trīs vārti Mihailam Čebotarjovam) un kļūstot par Otrās līgas laureātiem.

Pārējo godalgoto vietu liktenis izšķīrās neklātienes cīņā starp „Amoko”, FC „Fan” un „Riga United”. Tā kā visas minētā trio dalībnieces nebija savā starpā tikušās priekšrocības tika dotas komandām ar labāku vārtu attiecību, un šajā ziņā pārākā izrādījās „Amoko” (21:19), kas aiz sevis atstāja FC „Fan” (22:21) un „Riga United” (17:16).

Tikai piektajā vietā čempionātu noslēdza iepriekš uz zelta medaļu iegūšanu pretendējošā „Pārdaugava/Umbro”, kura līdzīgi kā „Industrial Steel Groups” ieguva desmit punktus, septītajā vietā palika NIAP ar deviņiem punktiem, savukārt astotajā pozīcijā ierindojās „Rio Lukss” ar astoņiem. Kopvērtējuma tabulas lejasgalā izkārtojās „Trilines” un „Dinamo Saurieši” (abām 7 punkti), kā arī FC AFK (4) un AVANT (1).

Par Otrās līgas rezultatīvāko spēlētāju ar 8 vārtiem kļuva NIAP pārstāvis Artūrs Ozoliņš, septiņi vārti Kristapam Spuģim no FC „Fan”, bet seši – Sergejam Vasjkovam no „Trilines” un Vadimam Vlasovam no „Dinamo Saurieši”.

Starts dots arī kausa izcīņai

Aizvadītajā svētdienā starts tika dots arī Rīgas minifutbola čempionāta kausa izcīņai, kurā tika izspēlētas divas pirmās kārtas. Atgādinām, ka spēļu garums kausa mačos ir 2x10 minūtes, bet neizšķirta gadījumā komandas izpilda trīs „pendeļu” sēriju. Kā vienu no lielākajiem pārsteigumiem būtu jāmin komandas FC AFK veiksmīgā spēle. Minētā vienība, kas regulārajā čempionātā palika tikai priekšpēdējā vietā Otrajā līgā, 1/32 kārtā pēc 1:1 nospēlēta pamatlaika 9m sitienu sērijā pārspēja „Pārdaugavu/Umbro Team”, savukārt 1/16 kārtā tikai „pendelēs” atzina 02 vienības pārākumu.

Starp negaidītiem rezultātiem jāizceļ arī „Rīnužu” komandas zaudējums 1/16 kārtā pret FC „Fan” un „Riga United” panākums šajā pašā sacensību stadijā pret „Rīgas Siltumu”. Atgādināsim, ka kausa izcīņas izšķirošās spēles, sākot ar astotdaļfināliem, risināsies 27.augustā.
Zibensziņas

Ziņas

Šodien uzsauc

Aktuālais video

Aktuālais foto

Ziņu arhīvs

Atbalstītāji: 
© Futbola Turnīru Asociācija 2010, rakstiet fta@fta.lv. Admin