Futbola Turnīru Asociācija  Rīgas Futbola Federacija
Rīgas minifutbola turnīrs
Pēdējo reizi atjaunots: pirmdien, 10.oktobrī Kopējais spēļu skaits: 144 (ieplānotas: 0) Kopā iesisti vārti: 739
Ziņas
„Sportima-Nikars” turpina uzvaru sēriju
Autors: Futbola Turnīru Asociācija, datums: 4.7.2011
Šā gada 17.jūnijā, kā arī pēc lielā Jāņu svētku pārtraukuma, proti, 1.jūlijā, sporta bāzē „Arkādija” tika izspēlēta Rīgas minifutbola (8 pret 8) čempionāta sestā kārta. Nu jau kārtējo panākumu sacensību ietvaros svinēja pašreizējā līdere „Sportima-Nikars”, un pie uzvarām izdevās tikt arī divām tuvākajām „nikariešu” sekotājām turnīra tabulā – „Latvijas Finieris” un „Rīnuži-Strong” vienībām.

„Sportima-Nikars” šoreiz samēroja spēkus ar „Wood Brothers” komandu, uzveicot sāncensi ar rezultātu 2:0, turklāt abus vārtus favorīti guva jau pirmā puslaika vidū. Vispirms cīņas 11.minūtē ar rezultatīvu sitienu izcēlās Eduards Mišuta, savukārt vēl divas minūtes vēlāk šo pārsvaru palielināja Vadims Brižaņs. Atlikušajā laikā „Wood Brothers” vīriem vairs neizdevās notikumu gaitu vērst sev par labu, kā rezultātā viņi zaudēja punktus jau trešajā no pēdējiem četriem mačiem pēc kārtas. Savukārt „Sportima-Nikars” vienībai šī bija sestā uzvara Rīgas čempionāta ietvaros.

Tikmēr „Latvijas Finieris” komanda, kas no līderes „Sportima-Nikars” atpaliek trīs punktus, sestajā kārtā laukumā samēroja spēkus pret „Elme metall”, gūstot panākumu ar rezultātu 4:2. Jau cīņas 17.minūtē, pateicoties diviem Jurija Karašauska un vieniem Ruslana Lampicka vārtiem, rezultāts kļuva 3:0 „Finiera” labā, savukārt pirmā puslaika beigās abas komandas apmainījās ar vārtu guvumiem – 4:1. Nākamajās 25 minūtēs „Elme metall” gan vēl nedaudz spēja samazināt deficītu, tomēr panākt vismaz neizšķirtu tai neizdevās – kā minēts, ar 4:2 uzvaru svinēja „Latvijas Finieris”.

Trīs punktus savā rēķinā „ierakstīja” arī šobrīd kopvērtējuma tabulā trešajā pozīcijā esošā „Rīnuži-Strong”, kas ar 3:0 pārspēja SK „Monarhs”. Vārtus uzvarētājiem guva Sergejs Redkins, Jevgēņijs Hercbergs un Aldis Ščogols.

Vēl no pārējām sestās kārtas spēlēm jāatzīmē „Ķekavas novads/AXA” un „JFK Saskaņa” vienību pārliecinoši izcīnītās uzvaras. Ķekavnieki ar rezultātu 6:1 uzveica „Medical Group Dens”, savukārt JFK „Saskaņa” ar 7:2 pārspēja „Rio Lukss” vienību. Tāpat jāuzsver turnīra tabulā piektajā pozīcijā esošās FREE vienības trešā uzvara pēdējās četrās spēlēs – šoreiz pār „Marshal FC” (5:2).

Sacensību kopvērtējumā, kā minēts, līdere ir 18 punktus iekrājusī „Sportima-Nikars”, kuras tuvākās sekotājas ir „Latvijas Finieris” (15) un „Rīnuži-Strong” (13). Vienu kārtu pirms čempionāta pirmā posma visas šīs komandas jau ir nodrošinājušas dalību Augstākajā līgā, savukārt par atlikušajām trim vakancēm, visticamāk, risināsies spraiga spēkošanās atlikušajā kārtā. Šobrīd 4.-5.vietu ieņem „Elme metall” un FREE (12), savukārt desmit punktus izcīnījušas uzreiz astoņas (!) vienības, kuras šobrīd savā starpā sadala 6.-12.pozīciju. To vidū ir „Wood Brothers”, SK „Monarhs”, JFK „Saskaņa”, „Baltic International Bank”, „Industrial Steel Group”, „Lerona” un „02-Gross”.

Turnīra tabulas vidusdaļā atrodas „Marshal FC” un „Ķekavas novads/AXA” (abām 9), 15.-17.vietu ieņem „Rio Lukss”, „Raita” un airBaltic” (visām 7), savukārt no 18.līdz 21.pozīcijai ierindojas sešus punktus iekrājušās RTO, „Amoko”, „Rigaselmash” un „North Hub Services”. 22.vietā ierindojas „Medical Group Dens” (4), pozīciju zemāk atrodas „Ezermala” (3), bet tabulu noslēdz „airBaltic 2” (0).

Sacensību rezultatīvākie spēlētāji šobrīd joprojām ir četri - Oļegs Voroņins un viņa komandas biedrs Aleksejs Lavrenovs (abi „Wood Brothers”), kā arī Oļegs Kravčenko („Raita”) un Vadims Naumecs („Marshal”).

Kā vēstīts iepriekš, čempionāta pirmajā posmā dalībnieces pēc Šveices sistēmas principa (spēles ar tuvāko pretinieku turnīra tabulā) izspēlēs septiņus mačus, savukārt otrajā sacensību etapā sadalīsies divās līgās atkarībā no pirmā posma rezultātiem. Augstākajā līgā otrajā etapā spēlēs sešas pirmā posma labākās komandas, aizvadot katra ar katru vienu maču. Izšķirošo turnīra stadiju labākā Augstākās līgas vienība sāks ar sešiem punktiem, savukārt katra nākamā komanda atkarībā no pirmajā posmā ieņemtās vietas – par punktu vai vairākiem mazāk. Uzvarētāju noteikšanā pēc otrā posma netiks ņemti vērā pirmā etapa maču rezultāti. Savukārt Pirmajā līgā otrajā posmā komandas aizvadīs vēl piecas spēles pēc Šveices sistēmas, ņemot līdzi no pirmā etapa visus savāktos punktus.

Turnīra septītā kārta tiks izspēlēta Mežaparkā 8.un 15.jūlijā. Jāpiebilst, ka turpmāk visas jūlijas spēles risināsies Mežaparkā saistībā ar Arkādijas sporta bāzes seguma maiņu.