Futbola Turnīru Asociācija  Rīgas Futbola Federacija
Rīgas minifutbola turnīrs
Pēdējo reizi atjaunots: trešdien, 10.oktobrī Kopējais spēļu skaits: 141 (ieplānotas: 0) Kopā iesisti vārti: 622
Ziņas
Vienvadību pārņem „Sportima-Nikars”
Autors: Futbola Turnīru Asociācija, datums: 9.7.2012
Rīgas minifutbola (8:8) čempionāta ietvaros iepriekšējās nedēļās aizvadīti piektās un sestās kārtas mači, pēc kuriem turnīra kopvērtējuma tabulā jaušamas arvien skaidrākas aprises par vietu sadalījumu un galvenajām pretendentēm uz iekļūšanu labākajā sešiniekā, kas sacensību nākamajā etapā turpinās spēkošanos par medaļām Augstākās līgas ietvaros. Vietu šajā sešiniekā jau nodrošināji pašreizējā līdere „Sportima-Nikars”, kā arī FC „Raita”, bet uz pārējām četrām vakancēm ir desmit pretendentes.

„Sportima-Nikars” futbolisti šajās kārtās nodrošināja sev vienvadību kopvērtējuma tabulā, svinot divas kārtējās uzvaras un kļūstot par vienīgo ar simtprocentīgu bilanci turnīrā startējošo komandu pašreizējā brīdī. Vispirms piektās kārtas centrālajā duelī „nikarieši” ar rezultātu 2:0 uzveica vēl vienu nopietnu zelta godalgu pretendenti „SENSON Group”, svinot piekto panākumu pēc kārtas (piekto arī ar rezultātu 2:0!). Šajā cīņā vispirms 13.minūtē „Sportima-Nikars” komandu vadībā izvirzīja Oļegs Matvejevs, bet uzvaras vārtus pašā mača izskaņā 50.minūtē guva Jevgeņijs Matrjoņins.

Pēc šīs panākuma „Sportima-Nikars” guva uzvaru arī nākamajā turnīra spēlē pret SK „Monarhs” (4:1), kur jo īpaši jāizceļ ļoti skaistie Denisa Liukonena vārti, kas 8.minūtē izvirzīja „nikariešus” vadībā. Vēl uzvarētājiem trāpīgi raidījumi padevās Mārtiņam Auziņam, Vladislavam Petuškovam un Konstantinam Macionam, kamēr „Monarham” vienīgo reizi precīzs bija pazīstamais kādreizējais Latvijas izlases uzbrucējs Vīts Rimkus. Pateicoties minētajām uzvarām, „Sportima-Nikars” ar 18 sešās spēlēs izcīnītiem punktiem jau nodrošinājusi dalību Augstākajā līgā.

Tāpat vietu sešiniekā sev garantējusi FC „Raita”, kas arīdzan guva panākumus divu pēdējo kārtu mačos. Vispirms „raitieši” ar rezultātu 3:2 uzveica 02 komandu, savukārt nākamajā cīņā ar identisku pārsvaru lika kapitulēt „SENSON Group” vīriem, sarūpējot tiem jau otro zaudējumu pēc kārtas sacensību ietvaros. Trīs vārtus „Raitai” šajos divos mačos guva Oļegs Kravčenko.

No pārējām cīņām jāizceļ „Latvijas Finieris” spraigā un emocijām pārbagātā duelī svinētais 4:0 panākums duelī pret JFK „Saskaņa”, kā arī „Finiera” piedzīvotais neizšķirts 1:1 duelī ar FREE – interesanti, ka pēdējā cīņā savā starpā spēkiem mērojās pērnās sezonas Augstākās līgas pirmā un trešā spēcīgākā komanda. Tāpat jāpiemin SK „Monarhs” pārliecinošā 6:1 uzvara pār „Jauno Dinamieti”, kur trīs vārtus uzvarētāju rindās guva viens no komandas vadības pārstāvjiem Maksims Koļuškins, bet divus – jau iepriekš pieminētais V.Rimkus.

Tiesnesim jo īpaši nācās „pasvīst” „Jaunā Dinamieša” un FREE duelī (1:1), kur katras komandas spēlētājiem tika parādītas pa trim dzeltenajām kartiņām. Savukārt vēl bargākas disciplinārās sankcijas izpelnījās komanda „Massa Food”, kas mačā pret FC „Petrow” izmantoja turnīram nepieteiktu spēlētāju, kā rezultātā pēc sāncenšu iesniegta protesta izpelnījās tehnisko zaudējumu.

Visbeidzot pieminēšanas cienīgs fakts ir „Baltic International Bank” (BIB) „blices” pirmā izcīnītā uzvara vasaras sezonā – komanda to paveica sestajā kārtā pret FC „Fan” (3:1). Interesanti, ka tieši FC „Fan”, kas šobrīd tabulā ieņem pēdējo vietu, kļuvusi par vienīgo panākumus vēl neguvušo vienību sacensību ietvaros.

Turnīra kopvērtējumā pirms septītās un vienlaikus pirmā etapa izšķirošās kārtas ar 18 punktiem vadībā atrodas „Sportima-Nikars”, bet 15 punkti FC „Raita” kontā – šīs abas vienības jau nodrošinājušas vietu pirmajā sešiniekā. Savukārt uz nākamajā četrām vietām pretendē uzreiz desmit vienības – 12 punktus ieguvušās 02 un „SENSON Group”, 11 punktus izcīnījušās „Latvijas Finieris”, SK „Monarhs” un FREE, kā arī „Jaunais Dinamietis”, JFK „Saskaņa”, RTO, „Rio Lukss” un „Industrial Steel Group” (visām pa desmit punktiem). Atlikušās sacensību tabulas komandas pat teorētiski vairs nespēj iekļūt pirmajā sešiniekā.

Kā vēstīts, turnīra otrais etaps 22.jūlijā sāksies jaunajā RTU stadionā Pārdaugavā. Augstākajā līgā otrajā posmā spēlēs pirmā posma sešas labākās komandas, aizvadot katra ar katru vienu spēli. Otrajā posmā pēc pirmā posma rezultātiem pirmā Augstākās līgas vienība sāks ar sešiem punktiem, otrā komanda ar pieciem, trešā ar četriem, ceturtā ar trim, piektā ar diviem, bet sestā – ar vienu.

Pirmajā līgā komandas aizvadīs vēl piecas spēles pēc Šveices sistēmas, ņemot līdzi no pirmā posma visus savāktos punktus. Uzvarētāju noteikšanā pēc otrā posma tiks ņemit vērā pirmā posma spēļu rezultāti.
Zibensziņas

Ziņas

Šodien uzsauc
Renars Undelis
Renars Undelis

(FC FAN)
37

Aktuālais video

Aktuālais foto

Ziņu arhīvs

Atbalstītāji: 
© Futbola Turnīru Asociācija 2012, rakstiet fta@fta.lv. Admin