Futbola Turnīru Asociācija  Rīgas Futbola Federacija
Rīgas minifutbola turnīrs
Pēdējo reizi atjaunots: trešdien, 10.oktobrī Kopējais spēļu skaits: 141 (ieplānotas: 0) Kopā iesisti vārti: 622
Ziņas
Sākušās izšķirošās cīņas
Autors: Futbola Turnīru Asociācija, datums: 23.7.2012
Rīgas Triobet minifutbola (8:8) čempionātā noslēdzies pirmais etaps, un sākušās izšķirošās cīņas, kuru ietvaros komandas sadalīs godalgotās vietas divās līgās – Augstākajā un Pirmajā. Spēcīgākajā līgā patlaban vadības grožus pārņēmusi šovasar ļoti pārliecinoši startējošā „Sportima-Nikars”, savukārt Pirmajā līgā patlaban sacensību kopvērtējuma augšgalā atrodas „Latvijas Finieris” un „SENSON Group”.

Jau iepriekš ziņots, ka pirmā etapa vadošajā sešiniekā vietu pirms noslēdzošās šī etapa kārtas bija nodrošinājušas „Sportima-Nikars” un FC „Raita” vienības. Savā pēdējā mačā „Sportima-Nikars” ar rezultātu 4:2 uzveica 02, tādējādi turpinot panākumu sēriju. Jāpiebilst, ka „nikariešiem”, kuriem divus vārtus guva Artjoms Deņisenko, šī spēle no sportiskā viedokļa neko neizšķīra, kamēr 02 par spīti neveiksmei kvalificējās Augstākās līgas sacensībām kā pēdējā sestā vienība. 02 vīri tāpat kā vēl vairākas komandas pirmā posma ietvaros izcīnīja 12 punktus, taču labākas vārtu attiecības dēļ priekšrocību salīdzinājumā ar konkurentēm ieguva tieši viņi (pēc sacensību nolikuma, ja komandas pie vienāda punktu skaita nav aizvadījušas visas katra ar katru savstarpējās spēles, tālāk prioritārā secībā tiek skatīts izcīnīto uzvaru skaits un vārtu attiecība).

Arī FC „Raita” komandai pirmā posma noslēgumā ne par ko vairs nebija jācīnās, taču viņu sāncenšiem „Latvijas Finierim”, kas iepriekšējā vasarā uzvarēja Augstākajā līgā, bija nepieciešama uzvara. Pēc abu komandu lūguma mačs tika aizvadīts trešdien, un cīņas gaitā 2:0 pārsvars piederēja „Latvijas Finierim”, taču „raitieši” prata atspēlēties, un dueļa izskaņā pat bija tuvāk trīs punktu iegūšanai nekā viņu sāncenši. „Latvijas Finierim” pēc šī neizšķirta nācās gaidīt tuvāko sāncenšu maču gala iznākumus, kas komandai izrādījās nelabvēlīgi – izcīnītie 12 punkti nebija pietiekoša apjoma, ar ko nodrošināt vietu labākajā sešiniekā.

Augstākajā līgā nespēja iekļūt arī pērnās sezonas medaļniece FREE, kas ar rezultātu 1:3 atzina „Jaunā Dinamieša” pārākumu. Divus vārtus uzvarētājiem guva Sergejs Vasiļjevs, un, pateicoties šim panākumam, "Dinamietis” nodrošināja sev dalību spēcīgākajā sekstetā.

Tāpat Augstākajā līgā veiksmīgu pēdējo pirmā etapa spēļu rezultātā iekļuva JFK „Saskaņa” un SK „Monarhs”. JFK „Saskaņa”, atspēlējot 0:1 deficītu, ar 3:1 pārspēja RTO (divi vārti Ruslanam Ahmetovam), kamēr SK „Monarhs” negaidīti pārliecinoši ar 5:1 sagrāva pie favorītēm pieskaitīto „SENSON Group” („hat-trick” bijušajam Latvijas izlases futbolistam Vītam Rimkum), tādējādi atstājot pēdējo „aiz borta”. Jāpiebilst, ka „SENSON Group” ļoti pārliecinoši sāka Rīgas čempionātu, izcīnot četras uzvaras pēc kārtas, taču tam sekojošā trīs zaudējumu sērija liedza komandai iekļūt Augstākās līgas turnīrā.

Uz iekļūšanu pirmajā sešiniekā pretendēja arī „Rio Lukss”, taču nespēja uzvarēt „Industrial Steel Group” (3:3), kā rezultātā savas gaitas turpinās Pirmās līgas sacensībās. Vēl no pirmā etapa pēdējās kārtas mačiem jāizceļ FC „Fan” kārtējais zaudējums – šoreiz minimāla 0:1 neveiksme pret „Ķekavas novads/AXA”.

Tagad nedaudz par otrā etapa pirmo kārtu, kas iepriekšējā svētdienā risinājās uz jaunā RTU mākslīgā seguma laukuma Pārdaugavā. Galvenā uzmanība neapšaubāmi pievēršama trim Augstākās līgas dueļiem, kur, kā minēts, komandas atkarībā no ieņemtās pozīcijās pirmajā posmā sāka cīņu par godalgām attiecīgi ar iekrātiem punktiem apjomā no sešiem līdz vienam. Jau astoto uzvaru pēc kārtas kopējā čempionāta ietvaros svinēja „Sportima-Nikars”, kas ar 4:0 uzveica ne savā labākajā sastāvā uz maču ieradušos 02 komandu. Tāpat maksimāli iespējamos trīs punktus ieguva SK „Monarhs”, kas ar 3:1 pārspēja „Jauno Dinamieti”, un šajā panākumā uzvarētājiem „dubli” realizēja pazīstamais kādreizējais Latvijas izlases uzbrucējs Mihails Miholaps. Savukārt spēkošanās starp FC „Raita” un JFK „Saskaņa” komandām noslēdzās ar daudz brīdinājumiem (pieciem), bet bez neviena vārtu guvuma.

Tādējādi pēc pirmās no piecām kārtām Augstākajā līgā vadībā atrodas „Sportima-Nikars” (9), kuras tuvākās sekotājas ir SK „Monarhs” (7) un FC „Raita” (6), bet tālāk izkārtojušās „Jaunais Dinamietis” un JFK „Saskaņa” (abām pa 3), kā arī 02 vienība.

Tikmēr Pirmās līgas čempionāta pirmās kārtas spēlēs panākumus guva abas galvenās līgas favorītes. „Latvijas Finieris”, atspēlējot 0:1 deficītu, ar 3:1 uzveica „Saga-Impakt”, turklāt jāatzīmē, ka vēl rezultātam esot 1:1, Dmitrijs Jakovļevs nerealizēja „pendeli”. Savukārt „SENSON Group” beidzot pārtrauca neveiksmju sēriju, ar 1:0 uzvarot FC „Petrow”.

Vēl no pirmās kārtas spēlēm jāatzīmē „Massa Food” 3:0 triumfs pār „Lerona/Rita”, „Rio Lukss” 2:1 panākums pār FREE, kā arī „Baltic International Bank” (BIB) jau trešais iegūtais panākums pēc kārtas – 3:1 pret „Marshal FC”.

Pirmās līgas kopvērtējumā ar 15 punktiem vadošajās vietās atrodas „Latvijas Finieris” un „SENSON Group”, 14 punktus iekrājusi „Rio Lukss”, bet pa 12 – FC „Petrow”, „Massa Food” un „Industrial Steel Group”.

Čempionāta nākamā kārta abās līgās tiks aizvadīta 27.jūlijā un 3.augustā Mežaparkā.
Zibensziņas

Ziņas

Šodien uzsauc
Eduards Žarovs
Eduards Žarovs

(Ķekavas novads/Axa)
30
Maksims Firsovs
Maksims Firsovs

(Lerona / Rita)
35
Vitālijs Kaluga
Vitālijs Kaluga

(FC Petrow)
38
Māris Varkalis
Māris Varkalis

(Ķekavas novads/Axa)
41

Aktuālais video

Aktuālais foto

Ziņu arhīvs

Atbalstītāji: 
© Futbola Turnīru Asociācija 2012, rakstiet fta@fta.lv. Admin