Futbola Turnīru Asociācija  Rīgas Futbola Federacija
Rīgas minifutbola turnīrs
Pēdējo reizi atjaunots: trešdien, 10.oktobrī Kopējais spēļu skaits: 141 (ieplānotas: 0) Kopā iesisti vārti: 622
Ziņas
„Sportima-Nikars” zaudē pirmos punktus
Autors: Futbola Turnīru Asociācija, datums: 6.8.2012
Jūlija mēneša beigās, kā arī augusta sākumā Mežaparka un RTU stadionā Pārdaugavā tika aizvadītas divas kārtas Rīgas minifutbola čempionāta (8 pret 8) Augstākajā un Pirmajā līgā. Augstākajā līgā par spīti pirmajam punktu zaudējumam līderes statusu joprojām saglabāja „Sportima-Nikars” vienība, kamēr Pirmajā līgā vadības groži šobrīd „Latvijas Finieris” komandas pārziņā.

Iepriekš minēto „Sportima-Nikars” vienību, kas pirms tam bija cīnījusies ar simtprocentīgu bilanci, atzīmējot astoņu panākumu sēriju, šajās kārtās sagaidīja divas ļoti grūtas spēles. Vispirms „nikarieši” ļoti spraigā, emocionāli saspringtā un brīžiem uz rupjības robežas balansējošā duelī piedzīvoja bezvārtu neizšķirtu pret JFK „Saskaņa”, tādējādi pārtraucot iepriekš minēto uzvaru sēriju. Savukārt aizvadītajā svētdienā mačā pret „Jauno Dinamieti” tikai trīs minūtes pirms tiesneša beigu svilpes gūtie Aleksandra Dibrivnija vārti ļāva „Sportima-Nikars” „izraut” minimālu panākumu ar rezultātu 1:0. Par spīti tikai četriem no sešiem iegūtajiem maksimāli iespējamajiem punktiem šajās kārtas „Sportima-Nikars” saglabāja vienvadību Augstākās līgas turnīra tabulā.

„Nikariešu” tuvākā sekotāja kopvērtējumā ir SK „Monarhs”, kas savā pēdējā cīņā ar 2:0 uzveica 02, un abus vārtus uzvarētāju rindās guva kādreiz pazīstamais Latvijas izlases snaiperis Vīts Rimkus. Jāpiebilst, ka pēdējā teicamais sniegums šajā mačā tika novērtēts arī kopējā turnīra kontekstā – organizatori V.Rimku atzina par kārtas labāko futbolistu. Tikmēr vēl viens SK „Monarhs” paredzētais mačs pret FC „Raita” pēc abu komandu vienošanās tika pārcelts uz otrdienu, 7.augustu Arkādijas stadionā.

Vēl Augstākajā līgā notika divas spēles, kuru ietvaros FC „Raita” ar rezultātu 4:1 uzveica „Jauno Dinamieti” (divi vārti „Raitas” menedžerim Jurijam Plēpim), savukārt JFK „Saskaņa” spraigā duelī ar 3:2 uzveica 02 komandu.

Apskatot kopējo situāciju Augstākajā līgā divas kārtas pirms turnīra noslēguma, jāuzsver, ka medaļas savā starpā sadalīs četras no sešām vienībām – proti, šī brīža vadošais kvartets, kurā ietilpst „Sportima-Nikars” (13), SK „Monarhs” (10), FC „Raita” (9), kā arī JFK „Saskaņa” (7). Abām šīs kompānijas pastarītēm „Jaunais Dinamietis” (3) un 02 (1) nav atlikušas vairs pat teorētiskas cerības uz pirmo trijnieku.

Pirmā līga

Šeit patlaban, kā minēts, turnīra kopvērtējumā vadības grožus pārņēmusi „Latvijas Finieris” komanda, kas iepriekšējās divās spēlēs guva četrus no sešiem maksimāli iespējamajiem punktiem. Vispirms pērnās sezonas Augstākās līgas čempione ļoti spraigā duelī ar rezultātu 4:3 uzveica „Rio Lukss” – jāpiebilst, ka pirmā puslaika ietvaros daudz aktīvāki bija pēdējie, taču teicami „Finiera” vārtos darbojās Jurijs Trofimovs. Pat vēl vairāk – puslaika izskaņā „Latvijas Finieris” guva uzreiz četrus (!) bezatbildes vārtus. Pēc pārtraukuma, pateicoties brāļu Konstantīna un Vladislava Golubeckiju kopējām pūlēm, „Rio Lukss” samazināja rezultāta deficītu līdz 3:4, tomēr panākt vismaz neizšķirtu neprata. Ar rezultātu 4:3 „Latvijas Finieris” labā spēle arī noslēdzās.

Tikpat aizraujoša izvērtās arī „Latvijas Finiera” un „Massa Food” savstarpējā spēkošanās. Pirmā puslaika izskaņā Maksims Pikaļevs izvirzīja „Latvijas Finieri” vadībā, bet uzreiz pēc pārtraukuma uz „Massa Food” vārtiem tika nozīmēta „pendele”, kuru nespēja realizēt Dmitrijs Jakovļevs. Attaisnojās senā futbola paruna – neiesit tu, iesitīs tev. Cīņas 32.minūtē Aleksandrs Jerikalovs panāca izlīdzinājumu pēc nedaudz kuriozas situācijas. Pēc viņa soda laukumā iecentrētās bumbas partnera Artūra Stepanova nesaprotamie manevri tā sagrozīja galvu „Latvijas Finiera” vārtu vīram, ka viņš nespēja kavēt bumbu no iekļūšanas vārtos – 1:1. Šādi arī cīņa noslēdzās.

Teicami divas pēdējās kārtas aizvadīja „Industrial Steel Group”, kas, izcīnot abos mačos uzvaras, pacēlās uz otro vietu Pirmajā līgā. Vispirms „Industrial Steel Group” spraigā mačā ar 3:2 lika kapitulēt FC „Petrow” (uzvaras vārtus 44.minūtē guva Igors Gajduks), savukārt nākamajā duelī ar rezultātu 3:1 tika uzveikta SENSON „Group” („dublis” Rolandam Krjauklim). Jāpiebilst, ka SENSON „Group” šis bija jau piektais zaudējums pēdējās sešās spēlēs (kārtu iepriekš SENSON zaudēja arī „Massa Food” – 1:3).

Vēl no pārējām Pirmās līgas cīņām jāizceļ „Baltic International Bank” (BIB) veiksmīgais sniegums – komanda uzvarēja mačos ar FREE (4:0) un FK „Saga-Impakt” (4:1), tādējādi paceļoties uz trešo vietu tabulā. Divus panākumus svinēja arī „Lerona/Rita” (11:5 pret „CanCan pizza” un 3:2 pret „Rio Lukss” (pēdējiem atkal divi vārti V.Golubeckija kontā)).

Apskatot situāciju Pirmās līgas kopvērtējumā, jāuzsver, ka uz medaļām, visticamāk, vēl reāli var pretendēt pirmās 12 komandas, kuras pārsniegušas 12 punktu robežu. Pirmajā vietā patlaban ierindojas „Latvijas Finieris” (19), kurai cieši uz papēžiem seko „Industrial Steel Group” (18), un tieši šīs komandas savā starpā tiksies nākamajā kārtā. Tālāk tabulā izkārtojušās BIB un „Massa Food” (abām 16), 15 punktus izcīnījušās „Lerona/Rita”, FC „Petrow”, SENSON „Group”, „Baster” un „Marshal FC”, bet vēl potenciālajām medaļu pretendentēm var pieskaitīt FREE un „Rio Lukss” (pa 13), kā arī „Caramba Team Riga” (12).

Jāpiebilst, ka priekšpēdējā kārta abās līgās tiks aizvadīta 10.un 17.augustā Mežaparkā, bet noslēdzošā kārta – RTU stadionā Pārdaugavā 19.augustā (šīs kārtas laikā risināsies arī kausa izloze).
Zibensziņas

Ziņas

Šodien uzsauc
Eduards Žarovs
Eduards Žarovs

(Ķekavas novads/Axa)
30
Maksims Firsovs
Maksims Firsovs

(Lerona / Rita)
35
Vitālijs Kaluga
Vitālijs Kaluga

(FC Petrow)
38
Māris Varkalis
Māris Varkalis

(Ķekavas novads/Axa)
41

Aktuālais video

Aktuālais foto

Ziņu arhīvs

Atbalstītāji: 
© Futbola Turnīru Asociācija 2012, rakstiet fta@fta.lv. Admin