Futbola Turnīru Asociācija  Rīgas Futbola Federacija
Rīgas minifutbola turnīrs
Pēdējo reizi atjaunots: trešdien, 10.oktobrī Kopējais spēļu skaits: 141 (ieplānotas: 0) Kopā iesisti vārti: 622
Ziņas
Augstākajā līgā triumfē „Sportima-Nikars”; Pirmajā – „Industrial Steel Group”
Autors: Futbola Turnīru Asociācija, datums: 20.8.2012
Šī mēneša ietvaros Mežaparkā un RTU stadionā Pārdaugavā tika aizvadītas divas noslēdzošās kārtas abās Rīgas minifutbola čempionāta (8 pret 8) līgās. Augstākajā līgā triumfēja šovasar ļoti pārliecinoši spēlējošā „Sportima-Nikars” komanda, savukārt Pirmajā zelta godalgas ieguva „Industrial Steel Group” vienība. Tādējādi laureātus vēl atlicis noskaidrot kausa izcīņā, kas notiks šīs un nākamās nedēļas laikā.

Augstākā līga

„Sportima-Nikars” komanda priekšpēdējās kārtas duelī samēroja spēkus ar savu galveno konkurenti cīņā par zelta godalgām SK „Monarhs”, un šis mačs noslēdzās ar kaujiniecisku neizšķirtu 1:1. Otrā puslaika sākumā „Monarhu” vadībā izvirzīja Mihails Miholaps, uz ko sāncenši atbildēja ar trāpīgu Oļega Matvejeva raidījumu 36.minūtē. Ar šādu gala iznākumu cīņa arī noslēdzās, un „Sportima-Nikars” komandai sacensību noslēdzošajā spēle pret FC „Raita” pilnībā pietika ar neizšķirtu, lai saglabātu līderes statusu kopvērtējuma tabulā. „Nikarieši” minimālo plānu zelta godalgu sasniegšanai piepildīja ar uzviju – divi Mārtiņa Auziņa, kā arī vieni Alekseja Baranova un Denisa Liukonena nodrošināja „Sportima-Nikars” vienībai pārliecinošu panākumu 4:0, kā arī zelta medaļas Augstākajā līgā.

Otrajā vietā sezonu noslēdza iepriekš minētā „SK Monarhs”, kas savā pēdējā spēlē ar rezultātu 0:2 piekāpās JFK „Saskaņa” vienībai, tādējādi ļaujot sāncensei nodrošināt sev bronzas godalgas. Interesanti, ka šajā spēlē teritoriālais pārsvars piederēja „Monarham”, kas cīņas gaitā neizmantoja vismaz četrus pēc standartsituācijām izveidotus ļoti labus vārtu gūšanas momentus. Par šo izšķērdību „saskaņieši” pretiniekus sodīja – vispirms 38.minūtē Eduards Mišuta, izmantojot savu individuālo meistarību, panāca 1:0, savukārt mača noslēgumā Ruslans Ahmetovs pielika punktu neskaidrībai par cīņas uzvarētāju, gūstot otros vārtus. Jāpiebilst, ka „Monarhs” komandā 48.minūtē noraidījumu nopelnīja vārtsargs Vladimirs Lukonins, bet pati vienība šajā cīņā devās ne tajā labākajā sastāvā, iztrūkstot pamatvārtsargam Andrejam Piedelam un uzbrukuma līderim Mihailam Miholapam.

Kā minēts, JFK „Saskaņa”, pateicoties šai uzvarai, kā arī iepriekšējā kārtā gūtajam panākumam pār „Jauno Dinamieti” (4:3), turnīru noslēdza trešajā vietā, bet „aiz borta” palika FC „Raita”, kas pārsteidzoši ierindojās vien ceturtajā pozīcijā, atpaliekot no otrajā vietā esošās „Monarhs” divus, bet no „Saskaņas” – vienu punktu. Krietni nostāk no vadošā kvarteta sacensības noslēdza abas pārējās Augstākās līgas dalībnieces 02 un „Jaunais Dinamietis”, kuru savstarpējā duelī pēdējā kārtā ar rezultātu 3:2 pārāka izrādījās pirmā, tādējādi nodrošinot sev piekto vietu.

Pirmā līga

Tikmēr Pirmajā līgā zelta medaļas savā īpašumā nodrošināja „Industrial Steel Group” komanda, kas šo panākumu svinēja pateicoties divām izcīnītajām uzvarām savās noslēdzošajās spēlēs. Vispirms nākamie čempioni guva virsroku pār pērnās sezonas Augstākās līgas uzvarētājiem „Latvijas Finieri” (2:1), izstumjot konkurentus no pirmās pozīcijas turnīra tabulā. Šajā spēlē ar vārtu guvumiem „Industrial Steel Group” labā izcēlās Rolands Krjauklis un Aleksandrs Radionovs, kamēr zaudētājiem precīzs bija Vitālijs Rjabiņins. „Industrial Stel Group” futbolisti bija labāki par sāncenšiem arī spēlē ar „Massa Food” (2:0), abus vārtus gūstot pēc aktīvas un spraigas cīņas sāncenšu vārtu tuvumā (Deniss Azarovs un Ilmārs Labuds). 24 punkti bija pietiekošs daudzums, lai „Industrial Steel Group” paliktu visām pārējām līgas konkurentēm neaizsniedzama.

Sudraba medaļas Pirmās līgas turnīra noslēgumā savā kontā nopelnīja „Lerona/Rita”, kas pēc priekšpēdējās kārtas bija viena no tām aptuveni septiņām komandām, kas pretendēja uz godalgotajām vietām. Jāpiebilst, ka abus noslēdzošos mačus „leronieši” aizvadīja negaidīti pārliecinoši, svinot divas „sausās” uzvaras – vispirms 4:0 pār „SENSON Group”, savukārt pēc tam arī pār FREE (5:0). Atgādināsim, ka „Lerona/Rita” ļoti vāji uzsāka šīs vasaras čempionātu (četri zaudējumi pirmajās piecās spēlēs), tomēr pēcāk spēja saņemties un galu galā pelnīti izcīnīja otrā vērtīgākā kaluma godalgas.

Tikpat punktus, cik „Lerona” (21) Pirmās līgas ietvaros sakrāja arī FC „Petrow”, taču dēļ zaudējuma savstarpējā spēlē palika trešajā pozīcijā. Priekšpēdējā kārtā „Petrow” uzveica „Caramba Team Riga” (4:1), savukārt noslēdzošajā spēlē fantastiskā cīņā, atspēlējot 0:1 deficītu, pārspēja vienu no galvenajām līgas favorītēm „Latvijas Finieri”, atstājot to ārpus godalgoto vietu trijnieka. Vēl piecas minūtes pirms mača beigām „Latvijas Finierim” piederēja vadība (1:0), savukārt cīņas epilogā Oļega Kopčas un Igora Miheikina gūtie vārti ļāva negaidītu uzvaru izraut „Petrow”.

„Latvijas Finieri”, kas čempionātu noslēdza tikai piektajā vietā, apsteidza viņus arī „Rio Lukss”, kas savos noslēdzošajos mačos svinēja uzvaras pār DHL (5:1) un „Ķekavas novads/AXA” (2:1). Interesanti, ka visus septiņus vārtus šajās spēlēs uzvarētājiem guva brāļi Konstantīns un Vladislavs Golubeckiji, no kuriem pēdējais ar kopumā 15 trāpīgiem raidījumiem kļuva par Pirmās līgas rezultatīvāko bombardieri.

Pirmās līgas kontekstā vēl jāpiemin „Baltic International Bank” izcīnītā sestā vieta (sezonu sāka ar četriem zaudējumiem pēc kārtas), kā arī „Senson Group” neveiksme – tikai devītā pozīcija pēc daudzsološā sacensību sākuma (četras uzvaras četrās spēlēs). Tāpat jāakcentē FC „Fan” vienības veikums – komanda tā arī nespēja izcīnīt nevienu uzvaru čempionāta ietvaros un ar vienu punktu palika pēdējā 18.vietā.

Rīgas čempionāta ietvaros vēl atlikusi kausa izspēle, kas risināsies 26.un 31.augustā RTU stadionā Pārdaugavā. Ar sacensību izlozes rezultātiem iespējams iepazīties turnīra mājaslapā.

Nobeigumā turnīra organizatori vēlas vērst sacensību dalībnieku uzmanību nepatīkamam gadījumam, kas risinājās pēdējā kārtā 19.augustā. Pēc spēles starp FREE un „Lerona/Rita” komandām FREE vienības futbolistam ģērbtuvēs tika nozagts mobilais telefons. Ja kādam no turnīra dalībniekiem ir jebkāda informācija par šo atgadījumu lūdzu sazināties ar organizatoriem vai FREE komandas kapteini Aleksandru Viskubu (mobilais tālr. 29639899).
Zibensziņas

Ziņas

Šodien uzsauc
Eduards Žarovs
Eduards Žarovs

(Ķekavas novads/Axa)
30
Maksims Firsovs
Maksims Firsovs

(Lerona / Rita)
35
Vitālijs Kaluga
Vitālijs Kaluga

(FC Petrow)
38
Māris Varkalis
Māris Varkalis

(Ķekavas novads/Axa)
41

Aktuālais video

Aktuālais foto

Ziņu arhīvs

Atbalstītāji: 
© Futbola Turnīru Asociācija 2012, rakstiet fta@fta.lv. Admin